reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2018

Koreański inwestor zainteresowany Toruniem

W Toruniu może powstać fabryka e-busów wybudowana przez giganta motoryzacyjnego z Korei Południowej – donosi „Rzeczpospolita”.
Według informacji zdobytych przez „Rzeczpospolitą”, koreański inwestor może brać pod uwagę różne lokalizacje w Europie i jedną z nich jest właśnie Toruń. Polskie miasto walczy zatem o inwestycję o wartości nawet 1 mld USD, w ramach której powstałby zakład produkujący e-busy, a może też baterie do pojazdów elektrycznych.

Zgodnie z raportem Electric Buses 2018-2038 do 2028 roku rynek autobusów elektrycznych będzie wart 500 mld USD na całym świecie. W Polsce również widać coraz większe zainteresowanie elektromobilnością. Przykładowo, na początku tego roku Państwowy Fundusz Rozwoju, dwa resorty i 41 samorządów podpisały wspólnie listy intencyjne dotyczące rozwoju elektromobilności. W ramach pilotażu gminy podjęły się rozwijać program transportu elektrycznego i zobowiązały się, że zakupią łącznie 780 nowoczesnych elektrobusów. Rządowy programu „Elektromobilność”, który opracowały resorty rozwoju i energii, zakłada, że do 2021 roku po polskich drogach będzie jeździć tysiąc eklektycznych autobusów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2