reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayBykst Przemysł elektroniczny | 30 lipca 2018

Johnson Matthey rozpoczyna budowę nowej fabryki w Gliwicach

Uroczystość wbicia łopaty pod budowę zakładu Johnson Matthey odbyła się w zeszłym tygodniu. Firma zainwestuje w Gliwicach 450 mln PLN.
Powierzchnia nowego zakładu produkcji katalizatorów do różnego rodzaju silników ma wynieść 25 tys. m kw. Johnson Matthey docelowo utworzy ponad 300 nowych etatów. Rekrutacja rozpocznie się już wkrótce, a budowa zakładu ma zostać zakończona w połowie 2019 roku.

Johnson Matthey rozważało różne lokalizacje, ale zwyciężyły Gliwice, przede wszystkim ze względu na to, że w mieście jest już zakład firmy zatrudniający około 700 osób. Produkowane są w nim akumulatory litowo-jonowe. Inwestor podkreśla także korzyści wynikające z dostępu do wykwalifikowanej kadry, a także obecności uczelni technicznych oraz instytutów badawczych w regionie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2