reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 grudnia 2009

Autoliv zamyka 4 zakłady

W październiku informowaliśmy o otwarciu nowego zakładu Autoliv w Jelczu. Obecnie firma poinformowała o zamknięciu czterech zakładów we Francji, Meksyku, Tunezji i Niemczech.
Autoliv rozpoczął transfer produkcji kół kierowniczych z zakładu w Querétaro (Meksyk) do innej swojej meksykańskiej fabryki w miejscowości Matamoros. Pracownikom zostanie zaoferowana możliwość pracy w Matamoros lub w jednej z dwóch innych fabryk koncernu, również zlokalizowanych w Querétaro.

W styczniu 2009, celem zachowania ciągłości dostaw, Autoliv przejął większość aktywów przeżywającego trudności francuskiego zakładu obróbki metalu NPC. Jednak obecnie, ze względu na niski popyt i upowszechnianie się nowych technologii, koncern zdecydował o zamknięciu zatrudniającego 140 osób zakładu w przyszłym roku.

Celem konsolidacji biznesu produkcji pasów bezpieczeństwa Autoliv zamyka zakład w Tunezji (650 pracowników) i przenosi tę produkcję do Turcji.

Ostatnim krokiem jest zamknięcie centrum logistycznego kół kierowniczych w Niemczech, co pociągnie za sobą zwolnienie 32 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2