reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Indian Przemysł elektroniczny | 26 lipca 2018

Motocykle Indian będą produkowane w Polsce?

Właścicielem legendarnej marki Indian jest Polaris, mający zakład produkcyjny w Opolu. Właśnie ogłosił zwiększenie produkcji.
Jak pisał jeszcze w końcówce czerwca 2018 portal wnp.pl, przeniesienie produkcji motocykli Indian do Opola miałoby być reakcją na cła UE na towary amerykańskie. O ewentualnym zamiarze przeniesienia produkcji poza USA (wcześniej zasugerował to również Harley-Davidson) poinformowała gazeta Business Journal on Tuesday z Minneapolis, powołując się na rzeczniczkę prasową Jess Rogers.

Obecnie Polaris Industries ogłosił, że w przyszłym roku zamierza zwiększyć produkcję w zatrudniającym 500 osób zakładzie w Opolu. Obecnie zakład produkuje quady, pojazdy typu Ranger i typu RZR. Jak pisze wnp.pl: ‘W środę dyrektor generalny Polaris, Scott Wine powiedział, że zwiększenie produkcji w Opolu w przyszłym roku było planowane już wcześniej, ale unijne taryfy celne były dodatkową motywacją’.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1