reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 lipca 2018

Kitron zainwestuje w Polsce

Kitron, norweska firma EMS, podpisała list intencyjny, dotyczący budowy zakładu w Polsce północnej.
Budowa fabryki o powierzchni 8.000 m2 rozpocznie się w czwartym kwartale 2018, natomiast produkcja ma ruszyć do trzeciego kwartału 2019. W pierwszym roku działalności Kitron zatrudni około 100 osób, natomiast w dalszej perspektywie pracę w zakładzie znajdzie 500 pracowników.

Kitron będzie wynajmował zakład zbudowany specjalnie pod jego potrzeby. Zarówno inwestycje jak i zdolności produkcyjne będą wzrastać stopniowo w okresie najbliższych 5 lat. Łączne nakłady inwestycyjne wyniosą 15 mln EUR i są ujęte w zapowiadanej wcześniej przez Kitron kwocie inwestycji równej 2-3% rocznych przychodów.

Kitron najpierw rozwijał się w Skandynawii, natomiast obecnie posiada zakłady produkcyjne w Norwegii, Szwecji, na Litwie, w USA oraz Chinach, otworzył także biuro sprzedaży w Niemczech. Na przestrzeni ostatnich lat, litewski zakład firmy odnotował gwałtowny rozwój i zatrudnia obecnie 900 osób, stając się tym samym największym zakładem produkcyjnym Grupy Kitron.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2