reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© melpomenem dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 lipca 2018

Rynek radarów dla motoryzacji

Według analityków TrendForce, rynek radarów dla motoryzacji opartych na falach milimetrowych będzie wzrastał 15% rocznie.
Według ocen TrendForce, rynek radarów dla motoryzacji w roku 2018 osiągnie poziom 65 mln sztuk. W dalszej perspektywie, obejmującej okres od 2018 dom 2023 roku, analitycy przewidują średnioroczny wzrost na poziomie 15%. Oznacza to jednocześnie, że rynek w roku 2023 osiągnie poziom 132 mln sztuk. Jako dwa główne czynniki wzrostu rynku wymieniane są przyjęcie przez Chiny standardu C-NCAP oraz wejście w życie regulacji o akronimie NHTSA, nakładającej obowiązek montażu automatycznego systemu hamowania w nowych autach.

W porównaniu z innymi sensorami, radary oparte na falach milimetrowych, są bardziej odporne na warunki pogodowe, jak również posiadają możliwość rozpoznawania kształtów i koloru obiektów do 250 metrów. Ze względu na swoje właściwości, są powszechnie stosowane w systemach monitoringu martwego pola (blind spot detection, BSD), automatycznego hamowania (automatic emergency braking, AEB) oraz przednich systemach antykolizyjnych (front anti-collision warning, FCW). Obecnie samochody wyposażone w systemy FCW oraz AEB są wyposażone w jeden radar o dużym zasięgu oraz dwa o małym zasięgu. Samochody z systemem BSD wymagają zastosowania dwóch dodatkowych radarów o krótkim zasięgu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1