reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© john valenti dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lipca 2018

Innowacyjny system od Smart Soft Solution

Opracowane przez łódzki start-up inteligentne czujniki wspomogą pracę hodowców.
Smart Soft Solution opracował system ThermoEye, wspomagający hodowców poprzez szybkie wykrywanie chorób u zwierząt, zwłaszcza trzody chlewnej. Urządzenie jest mocowane w miejscach, które często odwiedzają świnie. Dzięki pomiarowi temperatury, urządzenie wykrywa anomalie, a informacja jest przekazywana rolnikowi za pomocą internetu.

Zasada działania urządzenia opiera się na pomiarach dokonywanych przez czujniki bolometryczne zainstalowane przy korycie. Czujniki mierzą temperaturę, wykorzystując w tym celu promieniowanie widzialne lub podczerwone. Zastosowany w aplikacji algorytm sztucznej inteligencji określa odchyły temperatury ciała zwierzęcia na podstawie pomiarów temperatury przy niskiej rozdzielczości.

– Gdy zwierzę podchodzi do miejsca, w którym spożywa pokarm, zostaje poddane pomiarowi i na tej podstawie system analizuje dane oraz w razie potrzeby oznacza zwierzę farbą. Dzięki temu można je łatwo zlokalizować w stadzie, co pomaga później w podejmowaniu leczenia i kolejnych kroków. – mówi Łukasz Adamek ze Smart Soft Solutions.

Urządzenie opracowane przez polską firmę ma znaleźć rynki zbytu przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Pierwsze doświadczenia zdobędzie jednak na rynku polskim, który jest szóstym co do wielkości w Europie.

Źródło: Newseria

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1