reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta dreamstime.com Nauka | 12 lipca 2018

WRoclaw Concept: nowe centrum B&R we Wrocławiu

Współpraca w zakresie realizacji programów badawczo-rozwojowych między Dolnym Śląskiem a Saksonią to główny cel nowego centrum badawczego WRoclaw Concept.
Porozumienie o utworzeniu WRoclaw Concept podpisali w poniedziałek rektorzy pięciu wrocławskich uczelni: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Medycznego.

Zadaniem nowo powołanego centrum będzie m.in. realizacja międzynarodowych programów badawczo-rozwojowych oraz transfer technologii do gospodarki. Wśród kluczowych kierunków badań znajdzie sie między innymi elektromobilność czy cyberbezpieczeństwo.

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyła także minister nauki i sztuki Saksonii, dr Eva-Maria Stange, która przypomniała, że dotychczas pomiędzy naukowcami z Dolnego Śląska i Saksonii zawartych zostało blisko 170 indywidualnych umów i powiązań. „To pokazuje, że współpraca naukowa pomiędzy naszymi regionami jest jak najbardziej realna. Teraz możemy ją jeszcze bardziej poprawić i zintensyfikować” – zaznaczyła.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce, Agata Tomczyńska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2