reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayBykst Przemysł elektroniczny | 10 lipca 2018

Samsung otworzył największą na świecie fabrykę smartfonów

Oficjalne otwarcie nowego zakładu, zlokalizowanego w indyjskim mieście Noida, odbyło się w poniedziałek, 9 lipca. Będą tam produkowane różne modele smartfonów, od tych kosztujących poniżej 100 USD, aż po flagowy model S9.
W Noidzie od ponad 20 lat działał już zakład produkcyjny Samsunga, ale dzięki nowej fabryce Samsung może podwoić swój potencjał produkcyjny z 68 mln sztuk smartfonów rocznie, aż do 120 mln sztuk. Zakład ma osiągnąć pełne moce produkcyjne w 2020 roku.

Rynek smartfonów w Indiach w 2017 roku wzrósł o 14% (124 mln sztuk sprzedanych urządzeń) i jest to najszybsze tempo spośród TOP 20 krajów – raportuje firma analityczna IDC.

Samsung, dzięki nowej, olbrzymiej fabryce, będzie mógł łatwiej sprostać popytowi na smartfony w Indiach, gdzie mieszka 1,3 mld ludzi, a jest tylko 425 mln użytkowników smartfonów. Koreański producent chce również skutecznie konkurować z rywalami, chociażby z chińskim Xiaomi, który ostatnio zepchnął Samsunga z pozycji lidera na rynku smartfonów w Indiach.

O planach inwestycyjnych Samsunga w Noida pisaliśmy w zeszłym roku tutaj.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1