reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL Przemysł elektroniczny | 11 lipca 2018

XTPL buduje struktury operacyjne w USA

Mehran Sedigh oraz Kedar Patel – dwaj doświadczeni amerykańscy menedżerowie operacyjnie wesprą XTPL w procesie komercjalizacji rozwiązań spółki za oceanem.
– Krzemowa Dolina to wyjątkowe miejsce dla zaawansowanych technologii. Tu podróż od etapu koncepcji do produktu gotowego na rynek odbywa się w najkrótszym możliwym czasie i przy cenie adoptowalnej przez biznes. Opracowana przez XTPL technologia druku ultracienkich linii przewodzących wpisuje się w ten scenariusz. Tu jest bardzo utalentowany zespół, który opracował przełomową metodę nanodruku, mogącą mieć wpływ na takie branże jak m.in. technologie komputerowe, ekranowe czy sensorowe – podkreśla Mehran Sedigh, który wraz z Kedarem Patelem będzie bezpośrednio odpowiadał za rozwój rynkowy i pozyskiwanie klientów dla XTPL w Stanach Zjednoczonych.


– Według prognoz, rynek elektroniki drukowanej osiągnie wartość powyżej 70 mld USD do 2027 r. przynosząc nowe wyzwania związane z drukiem na niestandardowych powierzchniach. Najlepsi producenci z Doliny Krzemowej będą więc niezwykle zmotywowani do zdobycia pozycji lidera na rynku elektroniki drukowanej – dodaje Kedar Patel.
Mehran Sedigh i Kedar Patel od kilku dekad zawodowo związani są z sektorem zaawansowanych technologii w Krzemowej Dolinie. Obaj przez lata pełnili kluczowe funkcje m.in. w Cypress Semiconductor, projektującym i sprzedającym rozwiązania m.in. z zakresu półprzewodników. Dziś notowany na NASDAQ Cypress Semiconductor wyceniany jest na niemal 5,6 mld USD, a segment wytwórców półprzewodników pozostaje jednym z potencjalnych biznesowych pól aplikacji technologii XTPL. Mehran Sedigh, posiadający tytuł doktora inżynierii chemicznej na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, w ostatnim okresie wspierał firmy technologiczne (m.in. z branży komputerów kwantowych) w skalowaniu ich rozwiązań. Kedar Patel to zaś doktor nauk ścisłych Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, wieloletni menedżer i zarządzający w m.in. SanDisk oraz Avogy.

– Mamy świadomość istotności amerykańskiego rynku w procesie adaptacji przełomowych rozwiązań XTPL, stąd kierujemy tam swoją uwagę. Dowodem na to są nasi nowi współpracownicy z Krzemowej Doliny ale i Harold Hughes, wieloletni CFO Intela i prezes Rambusa, który niedawno dołączył do naszej Rady Doradczej. A to dopiero początek naszej obecności i aktywności w Stanach Zjednoczonych – zaznacza dr Filip Granek, prezes i współtwórca XTPL.

Poza budową struktur operacyjnych w USA, jeszcze w tym roku do Rady Doradczej XTPL i do zespołu rozwoju biznesu ma dołączyć kilku kolejnych doświadczonych, rozpoznawalnych liderów globalnego sektora elektroniki. Sam XTPL intensywnie szykuje się do globalnej ekspansji, zgarniając kolejne zagraniczne nagrody za postępy w technologii (m.in. podczas ostatniego Display Week w Los Angeles) i jest w trakcie realizacji projektów typu proof-of-concept dla kilkudziesięciu potencjalnych partnerów z całego świata.

[– W ten sposób dopasowujemy rozwiązania do wymogów wdrożeń przemysłowych i udowadniamy, że jesteśmy w stanie komercjalizować naszą technologię u liderów branży – zapewnia dr Filip Granek.
© XTPL

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1