reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© viktor gmyria dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 lipca 2018

Miele rozpoczyna budowę fabryki pralek pod Łodzią

Miele ma już za sobą uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu produkcji pralek firmy Miele w Ksawerowie pod Łodzią. Uruchomienie produkcji jest planowane na koniec 2019 roku.
Na początku działalności w zakładzie zatrudnionych będzie 400 pracowników, a roczna wydajność wyniesie 250 000 urządzeń. W pierwszym etapie inwestycji niemiecki producent AGD zainwestuje w Polsce 50 mln EUR.

– Za Ksawerowem jako lokalizacją przemawiała dobra infrastruktura, na przykład autostrada A2 Berlin-Warszawa i jedna z największych i najnowocześniejszych stacji przeładunkowych w kraju. Ponadto w regionie jest wielu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników oraz bogata sieć potencjalnych dostawców i kooperantów – powiedział dr Stefan Breit, członek zarządu ds. technicznych Grupy Miele.

Breit podkreślił także podobieństwa między regionem łódzkim i macierzystym regionem firmy Miele, Gütersloh: – Obydwa regiony łączy długa przemysłowa tradycja produkcji włókienniczej, obydwa mają za sobą trudne przemiany strukturalne. To imponujące, jak rozwinął się region łódzki, stając się nie tylko jednym z najważniejszych centrów produkcji AGD w Europie, lecz także młodym i innowacyjnym centrum logistyki i IT, dostrzeganym poza granicami Polski. To zgranie przemysłowej tradycji i przedsiębiorczych innowacji odzwierciedla także nasze własne rozumienie siebie.

Źródło: APPLiA (dawniej: CECED)

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1