reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 lipca 2018

Sonel liczy na poprawę wyników

W tym roku wszystkie spółki z grupy powinny osiągnąć lepsze wyniki – oczekuje Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela, cytowany przez Parkiet.
Po spadkowym 2017 roku, w I kwartale 2018 roku widać było poprawę zysków. W tym okresie skonsolidowane przychody Sonela wyniosły 20,2 mln zł wobec 19,8 mln zł uzyskane rok wcześniej. EBIT skoczył o 78% do 1,6 mln zł, a zysk netto o 138% i przekroczył 1,1 mln zł. Główny wpływ na znaczącą poprawę wyników miały rezultaty uzyskane przez Sonel SA.

- Oczekujemy, że w 2018 roku wszystkie spółki z grupy osiągną lepsze wyniki w porównaniu z 2017 rokiem. Wdrożyliśmy właśnie ściślejszy nadzór nad spółkami w celu wyeliminowania zbędnych kosztów, co przynosi już wymierne efekty – mówi dla Parkietu Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela.

Dodaje, że Sonel India i Foxytech powinny wyjść na plus, a amerykańska spółka jeszcze ten rok zamknąć na minusie, ale mniejszym niż w 2017 roku. Spółka w Indiach osiągnęła w I kwartale 2018 niewielki zysk (12,6 tys. zł), przy sprzedaży na poziomie 770 tys. zł, wobec przychodów sięgających 495 tys. zł i straty za podobny okres 2017 roku. Nieznaczny poziom sprzedaży odnotował Foxytech. Podmiot ten działa w zupełnie nowej konfiguracji. Aktualnie jego działalność sprowadza się do sprzedaży poprzez sklep internetowy smarthome24.pl. W II kwartale 2018 Foxytech rozpoczął dystrybucję nowego produktu - wskaźnika zanieczyszczenia smogiem. Spółka, w I kwartale 2018 roku, uzyskała 82 tys. zł sprzedaży, ponosząc stratę na poziomie 18 tys. zł. Sonel T&M realizuje sprzedaż na rynku amerykańskim. Przychody uzyskiwane w USA pochodzą głównie z usług wypożyczania i z konsultingu. Spółka osiągnęła przychód na poziomie 806 tys. zł i stratę w wysokości 557 tys. zł.

- Oprócz kierunków takich jak USA i Indie pracujemy także nad ekspansją na rynki azjatyckie, do Brazylii, Australii oraz krajów europejskich. Obecnie prowadzimy działania optymalizacyjne, mające na celu usprawnienie funkcjonowania zagranicznych spółek zależnych w Indiach i USA – dodaje prezes Sonela.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1