reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 lipca 2018

VIGO ma za sobą najlepszy kwartał w historii

Giełdowy producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni wypracował w II kw. 2018 r. 9,8 mln zł przychodów, o 14% więcej niż rok wcześniej.
- Mamy za sobą udane półrocze, zakończone sprzedażowym rezultatem zgodnym z planem rozwoju na 2018 r., zakładającym skokowy wzrost przychodów, do poziomu 40 mln zł rocznie. Na wzrost sprzedaży w II kwartale 2018 r., jak i w całym I półroczu br. złożyły się zarówno większe zamówienia od zdywersyfikowanego grona współpracujących z nami od lat kontrahentów, jak i zlecenia od nowo pozyskanych klientów. Konsekwentna praca nad wzmacnianiem i rozwijaniem relacji biznesowych, promocją naszych technologii, doskonaleniem technologicznym produktów i oferowaniem klientom wartości dodanej w postaci np. zintegrowanych modułów, możliwych do wykorzystania niemal na zasadach „plug&play” przekładają się na rosnące zainteresowanie naszymi produktami. Przychody osiągnięte w minionym półroczu, zarówno ze względu na skalę jak i jakość, utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy potencjał, by w kolejnych okresach dalej dynamicznie się rozwijać – ocenia Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Giełdowa spółka zwiększyła w minionym kwartale sprzedaż do odbiorców przemysłowych, producentów aplikacji bezpieczeństwa transportu oraz ośrodków naukowych, zamykając półrocze z zamówieniami z segmentu wojskowego pozwalającymi na wzrost sprzedaży w tym segmencie w III kw. 2018 r.
Za blisko połowę wypracowanych w II kw. 2018 r. przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego. Wzrost sprzedaży w tym segmencie wyniósł w minionym kwartale 28%. Detektory VIGO System wykorzystywane są m.in. do produkcji urządzeń do kontroli jakości powietrza i detekcji gazów, przy kontroli pracy laserów czy w przemyśle półprzewodnikowym.

Drugie miejsce sprzedażowego podium zajęły detektory sprzedawane firmom z branży zbrojeniowej, odpowiadające za 24% przychodów spółki w II kwartale br. Największym odbiorcą produktów VIGO System niezmiennie pozostaje francuska firma Zodiac Aerotechnics, dla której giełdowa spółka realizuje dostawy w ramach zamówień o łącznej wartości 5,5 mln zł. – W I połowie roku rozliczyliśmy ponad 50% otrzymanego zamówienia. Pozostałą część dostaw zrealizujemy do końca 2018 r., z których większość przypadnie na rozpoczęty właśnie kwartał. Nie wykluczamy, iż jeszcze w 2018 r. otrzymamy kolejne, istotne wartościowo zlecenia od francuskiego kontrahenta – komentuje Adam Piotrowski.

Na trzecim miejscu, pod względem wielkości obrotów w II kw. 2018 r., uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu. Sprzedaż w tym segmencie wygenerowała blisko 19% całkowitych obrotów spółki w minionym okresie. – Obok zamówień od naszego głównego partnera w tym segmencie, grupy Catepillar, w minionym okresie zwiększyliśmy sprzedaż do kontrahentów z Chin, produkujących systemy dla dynamicznie rozwijających się w tym kraju kolei szybkich prędkości. Liczymy na dalsze zamówienia z tego segmentu i dynamiczny wzrost sprzedaży w skali całego roku – kończy Adam Piotrowski.VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od 30 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD. Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Zaawansowane technologicznie produkty VIGO System z powodzeniem sprawdziły się już na Czerwonej Planecie. Detektory z Ożarowa Mazowieckiego pracują na pokładzie łazika Curiosity w ramach misji Mars Science Laboratory, urządzenia VIGO System znajdowały się również na lądowniku Schiaparelli EDM, który w ramach europejskiej misji ExoMars dotarł na Marsa w 2016 r.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1