reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 lipca 2018

Kardiosystem w Grupie Medicalgorithmics

Medicalgorithmics SA kupił udziały w Kardiosystem Monitoring, w celu połączenia sił sprzedażowych obu firm i stworzenia wspólnej oferty systemów do diagnostyki arytmii oraz telerehabilitacji kardiologicznej.
Dotychczas Kardiosystem był wyłącznym partnerem Medicalgorithmics w Polsce oferującym usługi w oparciu o technologię PocketECG.

Medicalgorithmics na początku roku rozpoczął promocję i sprzedaż systemu do telerehabilitacji kardiologicznej PocketECG CRS. System może być używany w szpitalach, klinikach, a także w domu pacjenta. Promując nowy system do rehabilitacji wiele placówek zdrowia było również zainteresowanych flagowym produktem Medicalgorithmics, czyli systemem do diagnostyki arytmii serca PocketECG. System od prawie 10 lat jest z powodzeniem używany przez pacjentów w Stanach Zjednoczonych, będąc jednym z najpopularniejszych systemów do długoterminowego monitoringu serca w tym kraju.

Korzyścią z przejęcia spółki Kardiosystem jest możliwość wypracowania jednolitej, kompleksowej oferty sprzedażowej produktów Medicalgorithmics skierowanej do szpitali i przychodni w Polsce. Po transakcji Kardiosystem będzie świadczył usługi analizy i monitoringu z zakresu telemetrii kardiologicznej, a Dział Sprzedaży Medicalgorithmics będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych placówek zdrowia i obsługę posprzedażową – informuje firma w komunikacie.
Dotychczas, na mocy umowy o współpracy na wyłączność z 2010 roku, sprzedażą usług w oparciu o technologię PocketECG w Polsce zajmowała się spółka Kardiosystem Monitoring Sp. z o.o. Zarząd Medicalgorithmics podął decyzję o zakupie wszystkich udziałów w Kardiosystem, aby mieć możliwość zaoferowania placówkom zdrowia obu produktów: systemu do telerehabilitacji oraz diagnostyki arytmii, a także połączenia sił sprzedażowych obu firm. Umowa została podpisana 2 lipca 2018 roku, a cena za zakupione udziały wyniosła 165 tysięcy złotych. Umowa zakłada dodatkowe wynagrodzenie do maksymalnej wartości 350 tysięcy złotych płatne w latach 2019 – 2023 uzależnione od osiągnięcia ustalonych rocznych celów sprzedażowych.

- Przewagą konkurencyjną Kardiosystem jest wykwalifikowana i doświadczona kadra lekarzy oraz techników elektrokardiologii z Centrum Monitorowania Serca odpowiedzialnych za analizę zapisu EKG i przygotowanie szczegółowych raportów diagnostycznych z badania. Ponadto w ciągu 7 lat współpracy z Medicalgorithmics spółka Kardiosystem pozyskała wiele cennych kontraktów sprzedażowych, budując trwałe relacje z przedstawicielami palcówek zdrowia w całej Polsce – czytamy w komunikacie.

- Naszym priorytetem jest dalszy rozwój sprzedaży w Stanach Zjednoczonych gdzie wielodobowy monitoring serca jest refundowany. Jednak naszym drugim ważnym celem jest wzrost sprzedaży na rynkach europejskich, w tym w Polsce. Stąd nasza decyzja o zakupie spółki Kardiosystem. Razem skoncentrujemy się na sprzedaży bezpośredniej systemów do telerehabilitacji kardiologicznej i diagnostyki arytmii. Chcemy także dofinansować i rozbudować centrum monitorowania serca, które pełni kluczową rolę w obsłudze naszych klientów – mówi Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics SA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1