reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2018

Nowa spółka w Grupie WB

Do rodziny spółek Grupy WB dołączyła warszawska firma POLCAM – producent zaawansowanych systemów wideorejestratorów, systemów radarowych do pomiaru prędkości i automatycznego mandatowania.
25 czerwca spółka MINDMADE sp. z o.o. zakończyła procedurę nabycia 51% akcji spółki POLCAM SYSTEMS sp. z o.o.

Włączenie innowacyjnej warszawskiej spółki w skład grupy kapitałowej WB jest kontynuacją przyjętej wiele lat temu strategii rozwoju biznesu, polegającą na zwiększeniu synergii kompetencji poszczególnych spółek tworzących największą polską grupę kapitałową. Działa ona w sektorze nowoczesnych technologii i inwestuje w rozwój polskich firm. POLCAM sprzedaje 75% swoich produktów na rynki eksportowe – czytamy w komunikacie.

To kolejny krok Grupy WB w kierunku ekspansji na rynki cywilne; spółka POLCAM będzie się specjalizowała w produkcji i rozwoju nowoczesnych systemów optoelektronicznych i radarowych systemów pomiaru prędkości. Umożliwi to Grupie WB oferowanie służbom porządku publicznego kompleksowych rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa publicznego.
- „Założyliśmy POLCAM 11 lat temu i jako pierwsi produkowaliśmy i produkujemy rejestratory cyfrowe dla służb mundurowych – powiedział Krystian Kaczyński, prezes POLCAM. – Jednak naszym głównym celem była od zawsze ekspansja zagraniczna, dlatego bardzo się cieszę z dołączenia do grona spółek Grupy WB i nie mogę się doczekać współpracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2