reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 28 czerwca 2018

ABB partnerem IONITY

Firma ABB została głównym partnerem technologicznym i dostawcą IONITY. Ładowarki Terra High Power do samochodów elektrycznych dostarczone przez ABB zostały zainstalowane na pierwszej stacji ładowania IONITY przy autostradzie A2 w Szwajcarii.

Firma IONITY — planująca budowę sieci stacji obsługi samochodów elektrycznych w całej Europie, otworzyła wczoraj pierwszą taką stację ładowania w Neuenkirch w Szwajcarii, przy autostradzie A2. Pilotażowa stacja zlokalizowana w pobliżu Lucerny jest wyposażona w 6 najbardziej zaawansowanych szybkich ładowarek Terra HP firmy ABB. Ładowarki Terra HP o mocy 350 kW mogą w zaledwie 8 minut doładować pojazd energią pozwalającą na przejechanie 200 kilometrów. IONITY planuje, że do 2020 r. zbuduje sieć około 400 stacji szybkiego ładowania w 24 krajach Europy. IONITY jest spółką joint venture utworzoną przez Grupę BMW, Daimler AG, Ford Motor Company i Grupę Volkswagen, wraz z Audi i Porsche. Po sukcesie pierwszych instalacji firma ABB została głównym partnerem technologicznym i dostawcą systemów ładowania dla IONITY. Szeroko zakrojona pierwsza faza wdrażania systemów potrwa do końca 2018 r.
Rynek samochodów elektrycznych w Unii Europejskiej (UE) i krajach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) tylko w 2017 r. zwiększył się o 38,7%, co świadczy o znaczącym zapotrzebowaniu na inwestycje w wysokowydajną infrastrukturę pozwalającą nowemu pokoleniu e-kierowców na pokonywanie dalszych tras.
- Jest to ważne wydarzenie na skalę europejską. Jesteśmy zaszczyceni, iż mamy w nim swój udział, zwłaszcza że pilotażowa stacja została otwarta w Szwajcarii, skąd wywodzi się ABB. Na całym świecie zainstalowaliśmy już około 7000 szybkich stacji ładowania prądem stałym, a dzięki i nawiązaniu współpracy z IONITY nasze wysokowydajne rozwiązania w zakresie e-mobilności zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju staną się powszechnie dostępne dla użytkowników w całej Europie - powiedział Frank Muehlon, dyrektor zarządzający ds. infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych w ABB. IONITY to jeden z ambitnych projektów sieci ładowania rozwijanych w Europie i na innych kontynentach. W USA odbiorcą ładowarek ABB Terra HP jest firma Electrify America, która planuje budowę stacji ładowania w 17 obszarach metropolitalnych i ich otoczeniu oraz przy licznych autostradach na terenie całego kraju. Ładowarki ABB Terra HP na stacji IONITY w Neuenkirch to pierwsze w Europie urządzenia tego typu wyposażone w kable chłodzone cieczą. Ładowarki w Neuenkirch są zgodne ze standardem CCS, jednym z głównych stosowanych w branży. Urządzenia Terra HP mogą również obsługiwać standard szybkiego ładowania prądem stałym CHAdeMO.
reklama
October 20 2020 13:46 V18.11.9-2