reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lacroix Przemysł elektroniczny | 26 czerwca 2018

LACROIX Electronics zwiększył produkcję w Kwidzynie

Globalny producent elektroniki w zeszłym roku w Kwidzynie uruchomił nową halę produkcyjną i utworzył prawie 300 nowych miejsc pracy.
W ramach włączenia do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma LACROIX Electronics zobowiązała się do zainwestowania około 60 mln PLN w nowoczesną halę produkcyjną. Nowy obiekt został oddany do użytku w połowie 2017 roku, powiększając o ok. 20% powierzchnię operacyjną zakładu. W tym samym roku firma utworzyła blisko 300 nowych miejsc pracy, stając się największym zakładem w regionie pod względem liczby zatrudnionych na umowę o pracę.

- Wobec branży elektronicznej stawiane są coraz wyższe wymagania. Mamy już zaawansowane technologie, dzięki czemu wpisujemy się w nurt Smart Industry. To co teraz jest najważniejsze to inwestycja w ludzi - podkreśla Andrzej Mrozik, dyrektor generalny LACROIX Electronics w Kwidzynie. - Musimy wspierać naszych ludzi w dokonaniu przeskoku kompetencyjnego. Siłą fabryki przyszłości będzie nie liczba operatorów, ale wykwalifikowana kadra techniczna i inżynierska. Rozwój kwalifikacji naszych pracowników jest zarówno zobowiązaniem wobec klientów jak i wkładem w rozwój społeczności lokalnej. Rewolucja przemysłowa 4.0 potrzebuje otwartych głów i ścisłych umysłów. To właśnie ludzie są naszym kapitałem żelaznym.

Nowa hala do montażu w technologii SMT liczy 14 linii, a cały obszar ACP osiągnął realne moce wytwórcze na poziomie 300 mln komponentów miesięcznie. W LACROIX Electronics w Kwidzynie produkowanych jest ponad 500 różnych produktów, a firma dostarcza swoim klientom ponad 120 tys. sztuk dziennie. LACROIX dostarcza kompleksowe usługi w zakresie produkcji elektroniki masowej - od opracowania pomysłu, do wdrożenia do produkcji masowej.

W zakładzie stosowane są zarówno technologie SMT jak i Pin Through Hole, jak też Box Build Assembly. Wykorzystywana jest technologia Traceability 5, oraz EDI. LACROIX Electronics stosuje VMI zarówno z dostawcami jak i z klientami.


© LACROIX

LACROIX Electronics jest częścią francuskiej Grupy LACROIX. Zdecydowana większość produkcji fabryki (ok. 75%) realizowane jest na zamówienie branży automotive, stąd fabryka stosuje się do standardów IATF oraz VDA. LACROIX Electronics posiada certyfikację w zakresie ISO/TS, ISO 14001, ISO 9001, a także zespół trenerski certyfikowanych w zakresie IPC-A-610.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2