reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yukchong kwan dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 czerwca 2018

9 z 12 największych dostawców smartfonów to chińskie firmy

Firmy z siedzibą główną w Chinach dalej wzmacniają swoją pozycję na globalnym rynku smartfonów –ich udział wynosi już 42%, raportuje firma analityczna IC Insights.
Najnowsza publikacja IC Insights przedstawia ranking dwunastu największych dostawców smartfonów pod względem liczby sprzedanych urządzeń. Dziewięć firm z poniższego zestawienia ma kwaterę główną w Chinach, dwie – w Korei Południowej i jedna z Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze dwie pozycje w rankingu nie należą jednak do firm z Państwa Środka. Króluje Samsung, a za nim Apple. Tych dwóch dostawców w 2016 roku miało łącznie 35% udziałów w globalnym rynku smartfonów, a ich sprzedaż wyniosła 526 mln sztuk. Rok później liczby te wzrosły do 36% oraz 533 mln sztuk.Sprzedaż Samsunga w 2017 roku wzrosła o 2% (wzrost dla całego rynku smartfonów wyniósł w zeszłym roku 1%), a sprzedaż Apple’a pozostała bez zmian. Ja zauważają analitycy IC Insights, chińscy producenci stanowią coraz poważniejszą konkurencję dla tych dwóch liderów, a łączny udział w rynku w 2017 roku 9 największych chińskich firm wzrósł do 42% z 38% w roku poprzednim. Bezpieczny pozostaje natomiast segment urządzeń kosztujących powyżej 200 USD, w którym Samsung i Apple wciąż zdecydowanie dominują.

IC Insights prognozuje, że sprzedaż smartfonów w 2018 roku wzrośnie o 2%, osiągając 1,53 mld sztuk. Szacunki dla globalnego rynku smartfonów do 2021 roku zakładają powolne, jednocyfrowe wzrosty.

© IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2