reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Audi Przemysł elektroniczny | 21 czerwca 2018

Audi i Hyundai będą wspólnie pracować nad ogniwami paliwowymi

Wzajemna wymiana patentów i licencji przyczynić ma się do przyspieszenia wprowadzania ogniw do aut produkcji seryjnej
Audi AG i Hyundai Motor Group planują wzajemną wymianę patentów i licencji oraz przyznają sobie nawzajem dostęp do niekonkurencyjnych wobec siebie rozwiązań. Porozumienie w tej sprawie jest obecnie w toku rozpatrywania przez właściwe organa prawne. Dzięki zawiązującej się współpracy, obaj partnerzy dążą do szybszego doprowadzenia technologii ogniw paliwowych do w pełni dojrzałej gotowości do wysokowolumenowej produkcji. Audi i Hyundai badają również możliwości jeszcze dalej posuniętej współpracy na polu tej zrównoważonej środowiskowo techniki napędu.

- Chcemy wspólnie wypracować bardziej atrakcyjne struktury kosztowe, które powinny doprowadzić do przełomu i wprowadzenia elektrycznej mobilności na szeroką skalę – mówi członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego Peter Mertens.
- Technika ogniw paliwowych jest najbardziej systematyczną z form mobilności elektrycznej, a tym samym jest potężnym atutem w naszej ofercie bezemisyjnej mobilności przyszłości segmentu premium – mówi Peter Mertens, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego. - W naszych planach rozwoju FCEV (ang. Fuel Cell Electric Vehicle - pol. elektryczny pojazd z ogniwami paliwowymi) łączymy siły z innymi, silnymi partnerami, takimi jak Hyundai. Kooperacja to najlepszy sposób na wprowadzenie atrakcyjnych kosztowo innowacji i dokonanie w ten sposób przełomu w obszarze tej zrównoważonej techniki.

Duże zasięgi i krótki czas ładowania czynią wodór atrakcyjnym źródłem energii dla mobilności elektrycznej. Dotyczy to zwłaszcza większych samochodów, w których zalety masy pojazdu z ogniwami paliwowymi, nieodłącznie związane z ich konstrukcją, są szczególnie widoczne. Produkcja wodoru z odzysku oraz stworzenie odpowiedniej infrastruktury, to obok dalszego rozwoju techniki ogniw paliwowych kluczowe aspekty przyszłego, spodziewanego sukcesu rynkowego tego rozwiązania.

Audi AG to firma, która w ramach Grupy Volkswagen wzięła odpowiedzialność za rozwój technologii ogniw paliwowych i która obecnie pracuje nad szóstą już ich generacją. Działające na rzecz całej Grupy Centrum Kompetencyjne Ogniw Paliwowych zlokalizowane jest na terenie fabryki Audi w Neckarsulm. Audi ma zamiar rozpocząć niewielką produkcję modelu sportowego SUV-a napędzanego ogniwami paliwowymi już na początku kolejnej dekady. Umowa o współpracy i wymianie z Hyundai’em skoncentrowana jest jednak na kolejnym etapie rozwoju tej techniki, który zakłada produkcję wysokowolumenową i szerszą ofertę rynkową tego typu pojazdów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1