reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WAGO Przemysł elektroniczny | 21 czerwca 2018

Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach

Ruszyła produkcja w nowo wybudowanej fabryce WAGO we Wróblowicach, w gminie Miękinia. To już drugi, oprócz inwestycji we Wrocławiu, zakład produkcyjny spółki w regionie.
Firma WAGO jest jednym z największych światowych producentów elementów do łączenia przewodów elektrycznych i dostawcą rozwiązań dla automatyki budynkowej i przemysłowej.

Na 16-hektarowej działce powstał budynek biurowy oraz dwie nowoczesne hale o powierzchni 6 000 m kw. każda. W jednej z hal ulokowane są linie technologiczne, głównie do produkcji automatycznej, w drugiej - zautomatyzowany magazyn zintegrowany z rozwiązaniami logistycznymi bazującymi na systemie SAP. Łączna powierzchnia produkcyjna w Polsce po zakończeniu inwestycji przekroczyła 21 000 m kw.

– W listopadzie ubiegłego roku zakończyliśmy pierwszy etap budowy kolejnego zakładu produkcyjnego – mówi Michał Kownacki, dyrektor generalny WAGO ELWAG. – Ale na tym nie koniec. Mamy już plany inwestycyjne na następne lata, co pozwoli nam stać się znaczącym zapleczem produkcyjnym dla całej Grupy WAGO.

W polskich zakładach produkowane są wyroby z wielu różnych serii, m.in. złączki do płytek drukowanych, wielowtyki, złączki silnoprądowe, komponenty do prefabrykowanej instalacji WINSTA. W najbliższym czasie ruszy również produkcja nowej złączki listwowej TOPJOB S z dźwignią.

Cały obiekt we Wróblowicach jest w pełni sterowany przez produkowane w WAGO elementy automatyki budynkowej. – Postawiliśmy na własne, sprawdzone rozwiązania – tłumaczy Michał Kownacki. – Sterowanie oświetleniem, klimatyzacją czy ogrzewaniem bazuje na naszych sterownikach i modułach I/O. Wszelkie połączenia elektryczne realizowane są za pomocą sprężynowych złączek WAGO. A ponieważ chcemy mieć możliwość elastycznej zmiany ustawienia stołów, maszyn czy urządzeń, to zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowoczesnej instalacji wtykowej WINSTA.

W spółce zatrudnionych jest ponad 1200 osób. Stawia to WAGO ELWAG w grupie największych firm w branży oraz jednego ze znaczących pracodawców w regionie. Mimo iż zakład we Wróblowicach uruchomiony został niedawno, pracuje tam już ponad 300 osób - podkreśla firma w komunikacie.

– Szukamy specjalistów z różnych dziedzin – mówi Michał Kownacki. – Poza tym zdecydowaliśmy się na podjęcie ścisłej współpracy ze szkołami zawodowymi. Będziemy organizować praktyki zawodowe dla uczniów kształcących się w dziedzinie mechaniki i mechatroniki.

© WAGO ELWAG jest częścią międzynarodowej grupy WAGO, producenta elementów połączeniowych do przewodów elektrycznych oraz dostawcy oryginalnych rozwiązań dla automatyki budynkowej i przemysłowej. WAGO jest obecne w Polsce od ponad 25 lat.

Produkty WAGO znajdują zastosowanie w różnorodnych dziedzinach i w niezliczonych urządzeniach oraz obiektach przemysłowych i budynkowych. Jednym z najpopularniejszych produktów WAGO są uniwersalne złączki instalacyjne z serii 221 stosowane w domach i mieszkaniach, m.in. do podłączania lamp. Złączki listwowe TOPJOB S z technologią sprężynową wykorzystywane są powszechnie w szafach elektrycznych, a komponenty automatyki sterują pracą urządzeń i linii technologicznych w przemyśle, a także zarządzają strukturą biurowców, hoteli, szpitali czy stadionów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2