reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 17 grudnia 2009

UE dofinansowała kwotą 7.1 mln zł projekty polskich firm elektronicznych

W ramach PO Innowacyjna Gospodarka działania 4.2 ‘Wsparcie inwestycji B+R w przedsiębiorstwach’ Unia Europejska wesprze siedem projektów polskich firm OEM oraz jednej firmy EMS.
Program jest przeznaczony na projekty dotyczące wzmocnienia działalności przedsiębiorców w zakresie prowadzenia przez nich prac B+R (badawczo- rozwojowych), w tym opracowanie i aktualizacja oprogramowania, wprowadzenia innowacji, opracowanie wzorów przemysłowych i użytkowych, strategii przekształcenia przedsiębiorcy w CBR (centrum badawczo- rozwojowe).

Do tej pory odbyły się trzy nabory wniosków do działania 4.2., jeden w roku 2008 oraz dwa w roku 2009. UE przyznała łącznie 7.1 mln zł dofinansowania sześciu firmom OEM oraz jednej firmie EMS.

Podwójnym beneficjantem jest lider polskiego rynku małego AGD, giełdowy Zelemer SA z Rzeszowa. Na dwa projekty firma dostała łącznie 2.8 mln zł. Drugim pod względem wielkości dofinansowania beneficjantem jest jedyny w gronie zaakceptowanych firm przedstawiciel branży EMS, firma Lars z Piaseczna, która dostała 1.2 mln zł dotacji.Należy podkreślić, iż są to jedynie projekty zaakceptowane do dofinansowania. Do tej pory umowy na wypłatę podpisały jedynie Enika oraz Evatronix.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2