reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 czerwca 2018

Należąca do LUG spółka podpisała umowę na dofinansowanie projektu

Polski producent oświetlenia LUG, poprzez swoją spółkę technologiczną BIOT, będzie realizował projekt unijny o wartości niemal 4,9 mln PLN.
Umowy na dofinansowanie projektu pn. „Inteligentne układy sensoryczne do zarządzania oświetleniem w rozwiązaniach od smart lighting do smart city. Badania i prototypowanie” została podpisana 13 czerwca.

Projekt złożony przez BIOT Sp. z o.o. ma charakter projektu badawczego, w ramach którego zaplanowano realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, których efektem będzie utworzenie systemów i rozwiązań z zakresu IoT. Głównym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku krajowym i międzynarodowym poprzez zwiększenie aktywności badawczo-rozwojowej i wykreowanie innowacyjnych produktów i rozwiązań. Projekt będzie także wykorzystywał rezultaty prac badawczo-rozwojowych LUG Light Factory sp. z o.o. wypracowane w ramach realizowanego już projektu: „Innowacyjny zestaw specjalistycznych opraw oświetleniowych do współpracy z inteligentnym systemem zarządzania – od badań do prototypów”, wpisując się w pewną ciągłość oraz komplementarność badań naukowych prowadzonych w regionie. Projekt będzie realizowany do końca września 2019 roku.

Całkowity koszt projektu wynosi 4 899 356,61 zł, z czego: wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 4 217 042,89 zł, kwota dofinansowania wynosi 2 123 671,26 zł, a nakłady w pozostałym zakresie w kwocie wynoszącej 2 775 685,35 zł zostaną sfinansowane ze środków własnych spółki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2