reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Przemysł elektroniczny | 13 czerwca 2018

Tesla zwalnia 9% załogi

„To trudna decyzja, ale konieczna” – powiedział Elon Musk, CEO Tesli, komentując decyzję o cięciach etatów w firmie, by zredukować koszty i osiągnąć zyski.
W mailu, który trafił do prasy – później opublikowanym na twitterze przez samego Elona Muska – szef firmy wyjaśnia, że Tesla przechodzi właśnie głęboką restrukturyzację. - W ciągu ostatnich lat Tesla mocno się rozrosłą i ewoluowała, przez co wiele stanowisk się duplikuje, a inne, chociaż miały sens jakiś czas temu, teraz nie są potrzebne – napisał Musk.

W skrócie: firma musi zredukować koszty i stać się zyskowna, podjęto więc decyzję o redukcji etatów: około 9% pracowników Tesli straci pracę.

Cięcia nie mają dotknąć pracowników produkcyjnych, aby nie ucierpiała produkcja Modelu 3.

Musk zauważa, że od początku istnienia Tesla nie odnotowała jeszcze zysków i pisze: ”to jasne, że zysk nie jest tym, co nas motywuje”.Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2