reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 października 2008

Niebawem umowa dla Nidec

WNP.pl informuje, iż Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. podpisze w najbliższych dniach umowę z resortem gospodarki dotyczącą udzielenia pomocy publicznej na nową inwestycję.
Nowa fabryka ma powstać w Niepołomicach. Rada Ministrów zaakceptowała wieloletni program wspierający ten projekt. Fabryka Nidec Motors & Actuators produkować będzie napędy do szyberdachów, siedzeń i innych części samochodowych. Firma zainwestuje blisko 56,3 mln zł i zatrudni ok. 500 osób. Dodatkowo, w trakcie trwania programu i w ciągu 5 lat od jego zakończenia, do budżetu państwa i kasy samorządu terytorialnego wpłynie ok. 311 mln zł. Wsparcie rządu w latach 2008-2013 na utworzenie nowych miejsc pracy wyniesie ponad 2,9 mln zł.

W ramach nowej inwestycji, Nidec Motors planuje również transfer technologii z Japonii. Ponadto zamierza rozszerzyć współpracę z polskimi uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi, m.in. z krakowską AGH. Spółka chce także stworzyć własne centrum badawczo-rozwojowe.

Nidec to japońska korporacja produkującą szeroką gamę produktów dla sektora motoryzacji. Obroty koncernu wyniosły w roku 2007 około 4.7 mld euro.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2