reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 października 2008

Niebawem umowa dla Nidec

WNP.pl informuje, iż Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. podpisze w najbliższych dniach umowę z resortem gospodarki dotyczącą udzielenia pomocy publicznej na nową inwestycję.
Nowa fabryka ma powstać w Niepołomicach. Rada Ministrów zaakceptowała wieloletni program wspierający ten projekt. Fabryka Nidec Motors & Actuators produkować będzie napędy do szyberdachów, siedzeń i innych części samochodowych. Firma zainwestuje blisko 56,3 mln zł i zatrudni ok. 500 osób. Dodatkowo, w trakcie trwania programu i w ciągu 5 lat od jego zakończenia, do budżetu państwa i kasy samorządu terytorialnego wpłynie ok. 311 mln zł. Wsparcie rządu w latach 2008-2013 na utworzenie nowych miejsc pracy wyniesie ponad 2,9 mln zł.

W ramach nowej inwestycji, Nidec Motors planuje również transfer technologii z Japonii. Ponadto zamierza rozszerzyć współpracę z polskimi uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi, m.in. z krakowską AGH. Spółka chce także stworzyć własne centrum badawczo-rozwojowe.

Nidec to japońska korporacja produkującą szeroką gamę produktów dla sektora motoryzacji. Obroty koncernu wyniosły w roku 2007 około 4.7 mld euro.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1