reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Taiwan Semiconductor Manufacturing Przemysł elektroniczny | 11 czerwca 2018

TSMC może przyspieszyć produkcję w 7 nm

Możliwe, że Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) wdroży proces 7 nm do masowej produkcji wcześniej niż planowano.
Firma chce bowiem sprostać popytowi ze strony klientów fabless, takich jak: MediaTek, HiSilicon i Qualcomm – podaje DigiTimes, powołując się na anonimowych informatorów z branży. Według ustaleń portalu, wielu klientów fabless firmy TSMC zamierza pominąć technologię 10 nm i przejść od razu do 7 nm.

HiSilicon, MediaTek, Xilinx i NVIDIA zaadaptowali technologię 7 nm w swoich układach scalonych kolejnych generacji. Jednocześnie dostawcy usług projektowania chipów, tacy jak Global Unichip i Alchip rozpoczęli dostarczanie rozwiązań umożliwiających przyspieszenie wprowadzenia procesu 7 nm.

TSMC przesunęło produkcję w technologii 7 nm (pod nazwą N7) na drugi kwartał 2018 roku. W 7 nm mają powstawać chipy na potrzeby aplikacji mobilnych, procesorów serwerowych, sieciowych i graficznych, a także kryptowalut, motoryzacji i sztucznej inteligencji.

Udoskonalona wersja procesu 7 nm, pod nazwą N7 Plus, ma wykorzystywać technologię EUV i ma być dostępna w 2019 roku.

Jeśli natomiast chodzi o proces 10 nm, to w pierwszym kwartale 2018 roku przychody TSMC wygenerowane z tej działalności stanowiły 19% sprzedaży, ale przewiduje się, że ten odsetek spadnie do 10% w czwartym kwartale. Według niepotwierdzonych informacji, zamówienia na chipy w technologii 10 nm złożyły Apple, producenci FPGA i firmy zajmujące się rozwijaniem sztucznej inteligencji.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2