reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Taiwan Semiconductor Manufacturing Przemysł elektroniczny | 11 czerwca 2018

TSMC może przyspieszyć produkcję w 7 nm

Możliwe, że Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) wdroży proces 7 nm do masowej produkcji wcześniej niż planowano.
Firma chce bowiem sprostać popytowi ze strony klientów fabless, takich jak: MediaTek, HiSilicon i Qualcomm – podaje DigiTimes, powołując się na anonimowych informatorów z branży. Według ustaleń portalu, wielu klientów fabless firmy TSMC zamierza pominąć technologię 10 nm i przejść od razu do 7 nm.

HiSilicon, MediaTek, Xilinx i NVIDIA zaadaptowali technologię 7 nm w swoich układach scalonych kolejnych generacji. Jednocześnie dostawcy usług projektowania chipów, tacy jak Global Unichip i Alchip rozpoczęli dostarczanie rozwiązań umożliwiających przyspieszenie wprowadzenia procesu 7 nm.

TSMC przesunęło produkcję w technologii 7 nm (pod nazwą N7) na drugi kwartał 2018 roku. W 7 nm mają powstawać chipy na potrzeby aplikacji mobilnych, procesorów serwerowych, sieciowych i graficznych, a także kryptowalut, motoryzacji i sztucznej inteligencji.

Udoskonalona wersja procesu 7 nm, pod nazwą N7 Plus, ma wykorzystywać technologię EUV i ma być dostępna w 2019 roku.

Jeśli natomiast chodzi o proces 10 nm, to w pierwszym kwartale 2018 roku przychody TSMC wygenerowane z tej działalności stanowiły 19% sprzedaży, ale przewiduje się, że ten odsetek spadnie do 10% w czwartym kwartale. Według niepotwierdzonych informacji, zamówienia na chipy w technologii 10 nm złożyły Apple, producenci FPGA i firmy zajmujące się rozwijaniem sztucznej inteligencji.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2