reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2009

Koreański Samsung przejmuje fabryki Amiki

Rzeczpospolita informuje, powołując się na nieoficjalne informacje od osoby zaangażowanej w rozmowy obu stron, iż Samsung ostatecznie przejmie dwa zakłady Amiki.
Za zakłady Samsung ma zapłacić 200 mln zł, a zatrudnienie w pespektywie kilku lat może ulec podwojeniu. Co więcej, Amica i Samsung starają się o stworzenie we Wronkach specjalnej strefy ekonomicznej
‘Rozmowy z jednym z największych w Korei producentów sprzętu elektronicznego trwają od kilku miesięcy. Szczegóły umowy zostały już ustalone i finał porozumienia strategicznego jest blisko. Oficjalnie rzecznicy obu stron nie chcą potwierdzić informacji ”Rz”.

Do władz lokalnych trafiły już dokumenty z pytaniem o ewentualne wsparcie publiczne dla kolejnych inwestycji we Wronkach. Najpoważniejszą opcją jest utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej, wówczas gmina musiałaby wykupić ok. 10 hektarów gruntów wokół obecnie działających zakładów Amiki, a koszt operacji sięgnąłby kilku milionów złotych.

‘Utworzenie i funkcjonowanie specjalnej strefy ekonomicznej we Wronkach to wyzwanie, które należy rozpoznać w wielu aspektach. Pojawiający się duży inwestor to szansa rozwoju gminy i całego regionu. Sprawa jest złożona, wymaga m.in. szczegółowej analizy finansowej. Jestem otwarty i zainteresowany pomocą każdemu inwestorowi – byle z pożytkiem dla naszych mieszkańców’ mówi na łamach Rz Mirosław Wieczór, burmistrz Wronek.
Wronki miałyby stać się jak na razie jedynym centrum produkcyjnym Samsunga w Europie. Umożliwiłoby to koreańskiemu gigantowi szybsze reagowanie na potrzeby rynku i ekspansję rynkową w Europie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1