reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL Przemysł elektroniczny | 11 czerwca 2018

XTPL realizuje kolejny krok w drodze do pierwszych umów komercyjnych

Laboratorium aplikacyjne XTPL SA rozpoczęło realizację kilkunastu projektów dla partnerów przemysłowych i naukowych z całego świata. Jeden z nich powstaje dla firmy z Doliny Krzemowej, działającej w branży półprzewodników.
Apple, Samsung, LG Display, Sharp, Intel – to tylko mały wycinek z pośród ponad 150 firm, które podczas Display Week prezentowały swoje rozwiązania w dziedzinie wyświetlaczy nowej generacji. W tym znakomitym towarzystwie znalazło się XTPL – wyróżnione nagrodą za jedną z najbardziej obiecujących technologii spośród uczestników I-Zone (strefa innowacji) w ramach Display Week. Dla tej spółki technologicznej – specjalizującej się w nanodruku ultracienkich linii przewodzących – jest to potwierdzenie, że w drodze do pełnej komercjalizacji ma pełne wsparcie globalnego przemysłu.

– Rozpoczęta właśnie realizacja specyfikacji i prób technologicznych dla potencjalnych klientów to jedna z kluczowych faz komercjalizacji. W ten sposób potwierdzamy unikalne możliwości technologii XTPL dla konkretnych branż. To też finalny etap prac przed rozpoczęciem negocjacji umów na pierwsze wdrożenia przemysłowe. Gdy inwestowaliśmy w struktury i wyposażenie laboratorium aplikacyjnego zastanawialiśmy się czy rzeczywiście będziemy w stanie obłożyć je pracą w 100 proc. Dziś już wiemy, że ilość realizowanych projektów znacznie przekracza nasze wstępne założenia. Wielki przemysł potrzebuje rozwiązań oferowanych przez XTPL i testuje je właśnie w tym laboratorium – przyznaje Filip Granek, twórca technologii i CEO XTPL.

Partnerzy, z którymi obecnie XTPL realizuje projekty, mające na celu wypełnienie zadanych specyfikacji to międzynarodowi gracze z Doliny Krzemowej, Azji, Europy Zachodniej czy Bliskiego Wschodu, specjalizujący się m.in. w sektorach elektroniki użytkowej (wyświetlacze), smart packaging, security printing, półprzewodników oraz biosensorów.

– Dla większości z tych sektorów nasze laboratorium jest w stanie przygotować dedykowane próbki nawet bardziej zaawansowane niż wymogi stawiane przez przemysłowców. Realizacja tych specyfikacji pozwala na uwiarygodnienie XTPL jako potencjalnego partnera i otwiera drogę do negocjacji pierwszych umów komercyjnych – podkreśla Filip Granek.

W jakiego typu umowy w najbliższych kwartałach celuje XTPL? Obecna faza komercjalizacji obejmuje wyselekcjonowanie partnera i zarazem klienta, na zlecenie którego opracowana zostanie przemysłowa głowica drukująca i dedykowany tusz, zoptymalizowane do danego zastosowania. W kolejnym kroku jest już sprzedaż i seryjna produkcja. Innowacyjna głowica to serce systemu nanodruku XTPL. Działa ona na bazie unikatowego algorytmu i umożliwia ultraprecyzyjne nakładanie tuszu z nanocząstkami na podłoże oraz tworzenie linii przewodzących. To rozwiązanie, w całości produkowane przez XTPL, jest dopasowywane do konkretnego zastosowania.

– Przemysł rzuca nam wyzwania w postaci konieczności rozwiązania konkretnych problemów technologicznych z jakimi się boryka. Podejmujemy je, każdorazowo optymalizując, kalibrując naszą technologię i poszczególne jej parametry pod dany sektor. Już teraz linie przewodzące drukowane metodą XTPL osiągają parametry poniżej 100 nm – precyzja ta jest niespotykana i nie do osiągnięcia żadną inną metodą druku na świecie – dodaje członek zarządu XTPL.

Laboratorium aplikacyjne XTPL dla celów realizacji nadesłanych specyfikacji wykorzystuje takie powierzchnie jak szkło, elastyczna folia czy wafle krzemowe. Po obróbce próbek, ich pomiarach i weryfikacji właściwości, XTPL odsyła efekt prac wraz z raportem końcowym.

– W najbliższych miesiącach czeka nas wiele rozmów i negocjacji m.in. w Dolinie Krzemowej i w Chinach. Wymienione regiony to obecnie główne ośrodki ekspansji dla XTPL. Zgodnie z planem deklarowanym w trakcie emisji akcji serii M, przed zakończeniem bieżącej fazy komercjalizacji, powinniśmy sfinalizować pierwsze umowy. Na dziś w pipeline mamy kilkadziesiąt projektów, z których około połowa dotyczy potencjalnych wdrożeń przemysłowych. Pozostałe projekty to klienci zainteresowani naszą drukarka laboratoryjną. Mamy zatem sporo pracy bo „wielki przemysł” już dostrzega ogromny potencjał naszych rozwiązań – podsumowuje Filip Granek.

Źródło: XTPL

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1