reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Prysmian Wiązki | 07 czerwca 2018

Prysmian sfinalizował przejęcie General Cable

Grupa Prysmian i General Cable Corporation poinformowały o uzyskanej zgodzie Komisji ds. Inwestycji Zagranicznych w USA (CFIUS) na planowane przejęcie General Cable przez Prysmiana.
W grudniu 2017 roku firmy podpisały umowę przejęcia General Cable przez Prysmian w cenie 30 USD za akcję, co oznacza, że General Cable zostało wycenione na około 3 mld USD, włączając w to dług oraz inne zobowiązania.

Zamknięcie transakcji zostało przeprowadzone 6 czerwca 2018 roku.

Grupa Prysmian dostarcza systemy kablowe dla energetyki i telekomunikacji. Firma ma Z prawie 140-letnie doświadczenie, obroty w 2016 roku wyniosły ponad 7 mld EUR. Prysmian zatrudnia 21 000 pracowników w 50 krajach i ma 82 fabryki na świecie.

Prysmian działa w Polsce w segmencie energii i infrastruktury za pośrednictwem firmy EKSA Sp. z o.o., która wchodzi w skład Grupy Prysmian.

General Cable , z siedzibą w Highland Heights, Kentucky, specjalizuje się w rozwoju, projektowaniu, produkcji, marketingu i dystrybucji przewodów z aluminium, miedzi i włókien światłowodowych dla takich sektorów, jak energetyka, komunikacja, transport, przemysł, budownictwo i innych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1