reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt Przemysł elektroniczny | 06 czerwca 2018

ZF zainwestuje w Częstochowie

ZF zamierza wybudować nowy Zakład Elektroniki na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Skorki" w Częstochowie.
ZF rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Polsce w zakresie produkcji zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Koncern zatrudni 300 osób.

Nowy zakład będzie wspomagać linie produktowe aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, wytwarzając kamery nowej generacji będące elementami podnoszącymi poziom bezpieczeństwa pasażerów pojazdów samochodowych np. układów sterowania samochodowych poduszek powietrznych i kontroli trakcji – podaje portal zdrowaczestochowa.pl.

Powstanie też nowy budynek Centrum Usług Biznesowych, w którym pracę znajdzie kolejnych 240 księgowych. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2019 r.

ZF specjalizuje się w układach przeniesienia napędu i zawieszenia, a także w technologiach bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. W 2016 r. łączne obroty firmy osiągnęły kwotę 35,2 mld euro. Firma ZF inwestuje każdego roku około 6 procent wartości swojej sprzedaży na prace badawczo-rozwojowe. Firma ZF jest jednym z największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. W maju 2015 roku firma ZF włączyła w swoje struktury TRW Automotive, tym samym znacznie powiększając liczbę swoich oddziałów nie tylko na świecie, ale również w Polsce. ZF w Polsce zatrudnia obecnie ponad 8 tysięcy pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2