reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt Przemysł elektroniczny | 06 czerwca 2018

ZF zainwestuje w Częstochowie

ZF zamierza wybudować nowy Zakład Elektroniki na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Skorki" w Częstochowie.
ZF rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Polsce w zakresie produkcji zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Koncern zatrudni 300 osób.

Nowy zakład będzie wspomagać linie produktowe aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, wytwarzając kamery nowej generacji będące elementami podnoszącymi poziom bezpieczeństwa pasażerów pojazdów samochodowych np. układów sterowania samochodowych poduszek powietrznych i kontroli trakcji – podaje portal zdrowaczestochowa.pl.

Powstanie też nowy budynek Centrum Usług Biznesowych, w którym pracę znajdzie kolejnych 240 księgowych. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2019 r.

ZF specjalizuje się w układach przeniesienia napędu i zawieszenia, a także w technologiach bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. W 2016 r. łączne obroty firmy osiągnęły kwotę 35,2 mld euro. Firma ZF inwestuje każdego roku około 6 procent wartości swojej sprzedaży na prace badawczo-rozwojowe. Firma ZF jest jednym z największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. W maju 2015 roku firma ZF włączyła w swoje struktury TRW Automotive, tym samym znacznie powiększając liczbę swoich oddziałów nie tylko na świecie, ale również w Polsce. ZF w Polsce zatrudnia obecnie ponad 8 tysięcy pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1