reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 czerwca 2018

Microsoft kupuje GitHub za 7,5 mld USD

Oczywiście w centrum zainteresowania Evertiq zawsze będzie hardware, ale naprawdę nie sposób nie odnotować transakcji sprzedaży tak popularnej platformy, jak GitHub.
W poniedziałek, 4 czerwca, firma Microsoft Corp. ogłosiła osiągnięcie porozumienia w zakresie nabycia GitHub, wiodącej na świecie platformy tworzenia oprogramowania, na której ponad 28 milionów programistów uczy się, udostępnia owoce swojej pracy i współpracuje przy tworzeniu przyszłości. Razem firmy dadzą programistom więcej możliwości na każdym etapie cyklu życia oprogramowania, przyspieszą przyjęcie GitHub przez przedsiębiorstwa i udostępnią narzędzia i usługi Microsoft dla programistów nowym odbiorcom – poinformowała firma w komunikacie.

Jak podkreśla Microsoft w komunikacie, w dzisiejszych czasach każda firma staje się firmą programistyczną, a programiści są w samym centrum cyfrowych transformacji. To oni przewodzą procesom i funkcjom biznesowym w całym przekroju organizacji od obsługi klienta, przez kadry, po marketing i informatykę. Wybory, których dokonują programiści w coraz większym zakresie wpływają na tworzenie wartości i wzrost we wszystkich branżach. GitHub jest podstawą nowoczesnego programisty i najpopularniejszym miejscem docelowym dla projektów open source i innowacji w zakresie oprogramowania. Platforma gości coraz większe grono programistów z prawie każdego kraju na świecie. Łącznie programiści reprezentują ponad 1,5 miliona firm z branż opieki zdrowotnej, produkcji, technologii, usług finansowych, handlu detalicznego i nie tylko.
- Microsoft jest firmą stawiającą przede wszystkim na programistów. Łącząc siły z GitHub, potwierdzamy nasze zobowiązanie co do wolności, otwartości i innowacji programistów – skomentował Satya Nadella, główny dyrektor wykonawczy firmy Microsoft. - Wiemy, jakie przyjmujemy na siebie obowiązki w społeczności w konsekwencji tego przejęcia i będziemy starać się dawać możliwości wszystkim programistom do tworzenia, innowacji i rozwiązywania najpilniejszych wyzwań na świecie - dodał dyrektor.

Zgodnie z postanowieniami umowy firma Microsoft nabędzie GitHub za kwotę 7,5 mld USD w akcjach Microsoft. Z zastrzeżeniem dopełnienia zwyczajowych warunków związanych z nadzorem regulacyjnym transakcja nabycia ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Wiceprezes korporacyjny firmy Microsoft Nat Friedman, założyciel Xamarin i weteran oprogramowania typu open source zajmie stanowisko głównego dyrektora wykonawczego GitHub. Obecny dyrektor Chris Wanstrath zajmie stanowisko doradcy technicznego Microsoft i będzie podlegał pod wiceprezesa wykonawczego Scotta Guthrie’ego; na tym stanowisku będzie opracowywał strategiczne inicjatywy oprogramowania.

Po zamknięciu transakcji firma Microsoft zamierza rozliczać finanse GitHub w ramach segmentu chmury inteligentnej. Firma Microsoft szacuje, że nabycie zostanie wliczone do przychodu operacyjnego w roku rozliczeniowym 2020 na zasadach innych niż GAAP, a wpływ na zyski z obligacji w latach 2019 i 2020 będzie mniejszy niż 1% na zasadach innych niż GAAP, przy założeniu realizacji transakcji w wyznaczonym terminie. Zasady inne niż GAAP włączają prawdopodobny wpływ dostosowania księgowego po zakupie, a także wydatki związane z integracją i przeprowadzeniem transakcji. Stopniowy skup akcji poza kwartalnymi trendami Microsoft w ostatnim czasie ma zrównoważyć zyski z akcji wypłacone w ciągu sześciu miesięcy po zamknięciu transakcji. Firma Microsoft wykorzysta część z pozostałych około 30 miliardów bieżącego przydziału na wykup akcji na realizację transakcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1