reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NEWAG Przemysł elektroniczny | 30 maja 2018

NEWAG wyprodukuje 20 nowych lokomotyw dla PKP Intercity

NEWAG S.A. podpisał umowę z PKP Intercity na dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Kontrakt wart jest ponad 367 mln PLN brutto. Zawarta umowa jest elementem największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity, wartego ok. 7 mld PLN.
Umowa zawarta między NEWAG S.A. a PKP IC obejmuje dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych, z opcją na dodatkowe 10 lokomotyw. Wartość zamówienia wynosi ponad 367 mln PLN brutto. Jeżeli PKP Intercity skorzysta z prawa opcji, wartość zamówienia wzrośnie do ponad 551 mln PLN brutto.

Zgodnie z umową, producent zobowiązany jest do realizacji zamówienia w okresie 30 miesięcy. Będzie też wykonywał regularne przeglądy techniczne lokomotyw na drugim, trzecim i czwartym poziomie utrzymania. Po 60 miesiącach od daty odebrania pojazdów zostaną wykonane naprawy na czwartym poziomie utrzymania.

- Konsekwentnie realizujemy strategię taborową, w ramach której zainwestujemy ponad 7 mld PLN w podnoszenie standardów podróży koleją. Podpisana dzisiaj umowa to jej kolejny element - zapewnia Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

- Lokomotywy Griffin, które zostaną dostarczone w ramach podpisanego kontraktu, będą następną wersją lokomotyw obecnie eksploatowanych przez PKP Intercity. Będą to najnowocześniejsze lokomotywy elektryczne w Polsce. Griffiny eksploatowane przez PKP IC, w ciągu dwóch miesięcy przejechały po 80 tys. kilometrów każda. Doświadczenia zdobyte podczas tej eksploatacji będą przydatne w pracach nad nowymi Griffinami. Zastosowane rozwiązania techniczne w zaoferowanych lokomotywach pozwolą na zapewnienie wysokiego poziomu niezawodności oraz bezpieczeństwa - mówi Zbigniew Konieczek, prezes zarządu NEWAG SA.


© NEWAG

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1