reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NEWAG Przemysł elektroniczny | 30 maja 2018

NEWAG wyprodukuje 20 nowych lokomotyw dla PKP Intercity

NEWAG S.A. podpisał umowę z PKP Intercity na dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Kontrakt wart jest ponad 367 mln PLN brutto. Zawarta umowa jest elementem największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity, wartego ok. 7 mld PLN.
Umowa zawarta między NEWAG S.A. a PKP IC obejmuje dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych, z opcją na dodatkowe 10 lokomotyw. Wartość zamówienia wynosi ponad 367 mln PLN brutto. Jeżeli PKP Intercity skorzysta z prawa opcji, wartość zamówienia wzrośnie do ponad 551 mln PLN brutto.

Zgodnie z umową, producent zobowiązany jest do realizacji zamówienia w okresie 30 miesięcy. Będzie też wykonywał regularne przeglądy techniczne lokomotyw na drugim, trzecim i czwartym poziomie utrzymania. Po 60 miesiącach od daty odebrania pojazdów zostaną wykonane naprawy na czwartym poziomie utrzymania.

- Konsekwentnie realizujemy strategię taborową, w ramach której zainwestujemy ponad 7 mld PLN w podnoszenie standardów podróży koleją. Podpisana dzisiaj umowa to jej kolejny element - zapewnia Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

- Lokomotywy Griffin, które zostaną dostarczone w ramach podpisanego kontraktu, będą następną wersją lokomotyw obecnie eksploatowanych przez PKP Intercity. Będą to najnowocześniejsze lokomotywy elektryczne w Polsce. Griffiny eksploatowane przez PKP IC, w ciągu dwóch miesięcy przejechały po 80 tys. kilometrów każda. Doświadczenia zdobyte podczas tej eksploatacji będą przydatne w pracach nad nowymi Griffinami. Zastosowane rozwiązania techniczne w zaoferowanych lokomotywach pozwolą na zapewnienie wysokiego poziomu niezawodności oraz bezpieczeństwa - mówi Zbigniew Konieczek, prezes zarządu NEWAG SA.


© NEWAG

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1