reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 30 maja 2018

Apple wybiera OLED-y

Apple we wszystkich trzech nowych modelach iPhone’ów, które pojawią się na rynku w przyszłym roku, zamierza zamontować ekrany OLED – informuje Reuters. Akcje Japan Display poszły w dół o 10%.
Japan Display to jeden z głównych dostawców wyświetlaczy LCD do smartfonów firmy Apple. Japan Display dał się jednak wyprzedzić rywalom, jeśli chodzi o ekrany OLED. Masowa produkcja tych komponentów ma ruszyć dopiero w 2019 roku, a firma szuka inwestorów, którzy sfinansują uruchomienie nowych linii.

Dla kontrastu akcje LG Display Co Ltd poszły mocno w górę. - Jeśli Apple zacznie używać OLED-ów we wszystkich swoich modelach w przyszłym roku, to daje nadzieje LG Display na uszczknięcie swojej części tortu, gdyby Apple zdecydowało o dywersyfikacji źródeł dostaw ekranów OLED – powiedział Lee Won-sik, analityk Shinyoung Securities w Seoul.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1