reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt Przemysł elektroniczny | 29 maja 2018

Siemens zainwestuje w fabrykę baterii Northvolt

Siemens przyłączył się do inwestycji w największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych szwedzkiej firmy Northvolt i przeznaczy na ten cel początkowo 10 mln EUR.
Po rozpoczęciu produkcji, co planowane jest na 2020 rok, Northvolt będzie preferowanym dostawcą baterii litowo-jonowych dla Siemensa. Siemens dostarczy także swoje rozwiązania Digital Enterprise, które obejmują m.in. planowanie produkcji i projektowanie software’u na potrzeby automatyzacji, komunikację oraz rozwiązania w chmurze. Firmy rozważają także podjęcie współpracy w różnych obszarach rozwojowych.

Northvolt jesienią ubiegłego roku ogłosił plany budowy najnowocześniejszej i największej w Europie fabryki baterii litowo-jonowych. Budowa ma się rozpocząć w drugiej połowie 2018 roku, a produkcja – w 2020 roku. Pełne moce produkcyjne na poziomie 32 GWh rocznie fabryka ma osiągnąć w 2023 roku.

Northvolt podkreśla, że ma to być najbardziej „zielona” fabryka na świecie, o minimalnym poziomie emisji gazów cieplarnianych i wysokim stopniu recyklingu. Do projektu przyłączyło się już ABB oraz Scania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1