reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ICEYE Przemysł elektroniczny | 29 maja 2018

ICEYE pozyskuje 34 mln USD od inwestorów

Firma z polsko-fińskim rodowodem przyspiesza plany uruchomienia konstelacji satelitów SAR. Do obecnych inwestorów ICEYE dołączyli nowi, wśród których znalazł się również fundusz z Polski.

CEYE ogłosił w zeszłym tygodniu pozyskanie dodatkowego finansowania w wysokości 34 mln USD od inwestorów. ICEYE planuje przeznaczyć dodatkowe środki na inwestycje w rozwój usług analitycznych związanych z przetwarzaniem obrazów radarowych dla rosnącej bazy klientów, a także na dalszy rozwój technologii satelitów SAR oraz na sfinansowanie wyniesienia na orbitę kolejnych elementów konstelacji.
Do tej pory ICEYE zebrał łącznie 53 mln dolarów kapitału, wliczając w to finansowanie rządowe z Finlandii i unijnego programu „Horyzont 2020”.
- Tworzymy konstelację satelitów z myślą o naszych klientach, którzy dzięki niej uzyskują dostęp do nowych danych i dzięki lepszym informacjom mogą podejmować lepsze decyzje – powiedział Rafał Modrzewski, dyrektor generalny i współzałożyciel ICEYE. - Strumień danych z naszych satelitów pomaga kluczowym decydentom i analitykom nie tylko w sektorze rządowym, ale także w różnych branżach komercyjnych. W styczniu ICEYE stał się pierwszą organizacją na świecie, która umieściła na orbicie satelitę wyposażonego w radar z syntetyczną aperturą (SAR) o masie startowej poniżej 100 kg. Mimo ciemności lub chmur pokrywających dwie trzecie planety w każdym momencie technologia radaru SAR zapewnia niezawodne obrazowanie nawet wtedy, gdy wykonanie zdjęć optycznych jest niemożliwe. Dostarczając aktualne dane z obserwacji Ziemi zarówno instytucjom rządowym, jak i podmiotom komercyjnym, ICEYE pomaga swoim klientom rozwiązać niektóre z najtrudniejszych wyzwań w sektorach takich jak przemysł morski, zarządzanie kryzysowe, ubezpieczenia, bezpieczeństwo i wywiad. Po wystrzeleniu ICEYE-X1 w styczniu 2018 roku, firma wprowadza na rynek kolejnego satelitę - ICEYE-X2, którego zamierza umieścić na orbicie okołoziemskiej jeszcze w tym roku. Łącznie ICEYE zakłada wystrzelenie 9 kolejnych satelitów do końca 2019 roku. Od ubiegłego roku firma rozwija swoją działalność w Polsce. W Warszawie działa już Centrum Operacji Satelitarnych oraz Centrum Obsługi Klientów. Również część prac inżynierskich odbywa się w naszym kraju. W planach ICEYE jest rozbudowa potencjału badawczego firmy w innych lokalizacjach na terenie Polski. - Bardzo zależy nam na rozwoju w Polsce i wykorzystaniu potencjału naszych inżynierów, jesteśmy również zainteresowani współpracą z polskimi jednostkami naukowymi przy realizacji kluczowych dla rozwoju naszej firmy projektów - podkreśla Rafał Modrzewski.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 08 2020 10:37 V18.4.45-1