reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Przemysł elektroniczny | 25 maja 2018

Volkswagen Poznań ruszył z inwestycją

Rozbudowa fabryki w Antoninku to gigantyczne przedsięwzięcie warte niemal 500 mln EUR. Powstanie tu nowa hala spawalni z zapleczem logistycznym.
W czwartek (24 maja) uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali.

- Ta ceremonia to pierwszy krok do powiększenia powierzchni naszego zakładu i przygotowanie go na nowe wyzwania – podkreśla Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań. - Budowa fabryki we Wrześni dobiegła końca, teraz możemy skoncentrować się na zmianie otoczenia fabryki w Antoninku. W ciągu 2 kolejnych lat wykonamy tutaj inwestycje warte 500 mln EUR.

Nowa hala logistyczna ma docelowo przyjmować dziennie nawet 140 samochodów. Inwestycja ma być ukończona w 2019 roku.

- Jej powierzchnia będzie wynosić 45 tysięcy m.kw., to tyle, ile 6 boisk piłkarskich – wyjaśnia Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Poznaniu. - Hala spawalni będzie rozszerzona o ok., 15 tysięcy m kw. Zainstalujemy w niej najnowocześniejszą technologię produkcyjną. Rozbudowa przeprowadzana będzie "na żywym organizmie" - nie planujemy przerwania pracy w fabryce. Dziękuję naszym pracownikom oraz mieszkańcom Zielińca za zaangażowanie wsparcie tego projektu – dodaje Dietmar Mnich.


Źródło: poznan.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1