reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 grudnia 2009

Mechatronika – 20 lecie istnienia firmy

W grudniu tego roku mija 20 rocznica działalności firmy MECHATRONIKA – jedynego polskiego producenta urządzeń do montażu podzespołów w technologii SMT.
Od momentu powstania ambicją firmy była produkcja wysokiej jakości urządzeń technologicznych wykonywanych zgodnie z najwyższymi standardami światowymi oraz zapewnienie dla nich najkorzystniejszej relacji ceny do jakości i wydajności. Starania te bardzo szybko znalazły odzwierciedlenie w ogromnym zainteresowaniu klientów.

Ponad 400 firm oparło swoją produkcję o kompletne linie lub wybrane urządzenia produkcji MECHATRONIKI. Od 1994 roku produkty MECHATRONIKI cieszą się również dużym zainteresowaniem klientów za granicą. Dzięki podpisanym umowom z dystrybutorami z Anglii, Francji, Włoch, Niemiec, Holandii, Czech, Indii i Rosji firma eksportuje ponad połowę swojej produkcji. W ofercie firma posiada: automaty montażowe, automatyczne dozowniki pasty i kleju, piece do lutowania rozpływowego, półautomatyczne manipulatory montażowe i drukarki szablonowe.

Najnowocześniejszym urządzeniem w ofercie firmy jest automat montażowy M80. W automacie tym zastosowano optyczny system wizyjnego centrowania podzespołów „w locie” (fly centring), niezawodny system poszukiwania punktów referencyjnych i znaczników wadliwych płytek oraz nowoczesny system sterowania zapewniający bardzo krótki czas przygotowania programu technologicznego (bezpośredni import danych z CAD, efektywne programowanie w trybie Teach-In). W ostatnim czasie firma wprowadziła do swojej oferty dwa nowe automaty M10 i M70. Są to automaty z wizyjnym centrowaniem podzespołów. Posiadają unikalną możliwość automatycznego pobierania i centrowania komponentów umieszczonych luzem w pojemnikach typu tacka. (bulk feeder). Każdy podzespół jest w pierwszym kroku poszukiwany w pojemniku (lokalizowany w sposób wizyjny), następnie pobierany, a jego położenie na ssawce określane jest metodą wizyjną, po czym podzespół układany jest na PCB w zadanym położeniu.

Urządzenia Mechatroniki systematycznie prezentowane są na najważniejszych europejskich targach urządzeń technologicznych dla przemysłu elektronicznego: Productronica w Monachium, SMT Messe w Norymberdze, Nepcon w Birmingham, Bias w Mediolanie, Intertronic w Paryżu i innych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2