reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 22 maja 2018

APS Energia: kilka opcji dla rosyjskiej spółki

Zarząd producenta systemów zasilania gwarantowanego szykuje nową strategię. Dla rosyjskiej spółki produkcyjnej nie wyklucza poszukiwania inwestora branżowego lub finansowego - czytamy w Parkiecie.
Napięta sytuacja polityczna między Rosją, a Unią Europejską powoduje, że APS Energia rozważa różne opcje w sprawie przyszłości rosyjskiej spółki zależnej. W grę wchodzi poszukiwanie inwestora branżowego, finansowego czy debiut na moskiewskiej giełdzie, co pozwoliłoby wprowadzić do akcjonariatu lokalnych inwestorów.

- Pozyskane w ten sposób pieniądze wydalibyśmy na inwestycje w badania i rozwój oraz akwizycje. Obecnie trwają analizy, która opcja będzie dla nas najbardziej korzystna. Decyzja powinna zapaść do końca roku, choć również może nie zostać wybrana żadna ze wskazanych opcji – mówi dla Parkietu Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Zarząd giełdowej spółki szykuje nową strategię, którą zamierza zaprezentować w połowie roku. Wiadomo, że APS Energia chciałby położyć jeszcze większy nacisk na rozwój w segmencie trakcji jezdnej.

Spółka udanie rozpoczęła 2018 rok. W I kwartale wypracowała rekordowe przychody na poziomie skonsolidowanym w wysokości 29,5 mln zł (+59 % wzrost r/r). EBITDA wyniosła 5,1 mln zł (-1,6 mln zł w I kw. 2017 r.) EBIT 4,4 mln zł (-2,3 mln zł), a zysk netto 3,3 mln zł (-2,4 mln zł). Marża brutto na skonsolidowanej sprzedaży była 2-krotnie wyższa niż rok wcześniej i wyniosła 30%. Najwyższy wzrost marży odnotowano w segmencie sprzedaży systemów zasilania z 23% do 40% r/r, co w głównej mierze wiązał się z dostawani na rynek rosyjski, który odpowiada za 66% przychodów grupy.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2