reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 14 grudnia 2009

Plan restrukturyzacji Thales

Thales chce oszczędzić 1.3 mld euro do 2014. W najbliższych miesiącach firma wprowadzi plan oszczędności kosztów i restrukturyzacji.
‘Istotne trudności, jakie miały miejsce w przypadku kilku programów lotniczych i militarnych, znacząco wpłynęły na rentowność operacyjną firmy i wskazały na konieczność gruntownej transformacji procesów operacyjnych’ czytamy w oficjalnym komunikacie firmy.

Firma ogłosiła następujące ramy planu restrukturyzacji:
1. Systematyczne i szeroko zakrojone prace nad wzmocnieniem kontroli nad postępowaniami przetargowymi oraz zarządzaniem programami.
2. Pięcioletni plan wzrostu produktywności, który ma doprowadzić do oszczędności na poziomie 1.3 mld EUR, w tym w szczególności:
- Obniżka kosztów, nie mających wpływu na jakość produktu
- Podniesienie efektywności systemów projektowania, wdrażania do produkcji, łańcucha dostaw oraz przepływu informacji
- Znaczna redukcja kosztów ogólnych.
3. Uproszczenie organizacji i struktur kierowniczych, nakierowane na lepszą reakcję na potrzeby odbiorców, zwłaszcza na rynkach zagranicznych.

Nowa organizacja zostanie oparta na trzech dużych regionach geograficznych i siedmiu dywizjach. Regiony odpowiedzialne będą za generowanie sprzedaży, natomiast dywizje skupią się na R&D, polityce produktowej i przemysłowej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1