reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kasia biel dreamstime.com Technologie | 11 maja 2018

Nowa, superplatforma dla AI od Mythic

Mythic to nowa firma, która mocnym krokiem wkracza w świat AI. Ich nowoczesna, niezwykła platforma oferuje niespotykaną dotąd moc obliczeniową przetwarzania równoległego, szybko, dokładnie i niesamowicie wydajnie, jak zapewniają twórcy.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 4 października 2018 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2018. Przeszło 60 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Nowoczesne, potężne sieci neuronowe (DNN -Deep Neural Networks) wymagają ogromnej mocy obliczeniowej oraz wysoce wydajnego przetwarzania równoległego aby efektywnie pracować i przetwarzać dane. Jest to spory wysiłek dla tradycyjnych, lokalnych sieci neuronowych i systemów AI, które nie radzą sobie z tym zadaniem tak dobrze, jak chcieliby ich twórcy. Mythic pod tym względem stworzyło swoją rewolucyjną platformę, która pokonuje te ograniczenia. Platforma ta umożliwia jednoczesne, hybrydowe przetwarzanie danych cyfrowych, jak i analogowych, wewnątrz macierzy flash. Nowa platforma zmienia podejście do tego, jak tworzone są sieci neuronowe DNN. Chodzi o ich całkowite umieszczenie wewnątrz matrycy pamięciowej, co pozwoli na efektywniejsze przetwarzanie w dłuższej perspektywie. Ma to oczywiście przynieść również ogromne korzyści w wydajności: obliczeniowej, energetycznej, a także w kwestii żywotności oraz dokładności. Platforma Mythic oferuje wydajność, jaką oferują najmocniejsze karty graficzne znane z komputerów klasy desktop. Wydajność ta jest oferowana w formie pojedynczego układu scalonego wielkości guzika, jak podaje producent. Mowa tu oczywiście o zadaniach związanych z przetwarzaniem na potrzeby funkcji AI. Wewnątrz znajdziemy wielomilionową sieć neuronową. Wykorzystując unikalną technologię skalowania, układ ten może zaoferować potężną moc obliczeniową przetwarzania równoległego, gdy jest to konieczne, by za chwilę całkowicie ją wytracić, gdy nie będzie konieczności z niej w danej chwili korzystać. Wszystko dzieje się bardzo szybko, efektywnie i inteligentnie, jak zapewniają twórcy. Ma to dać olbrzymie możliwości wielu urządzeniom, a jednocześnie nie zajmie wiele miejsca oraz nie pochłonie znacznych zasobów energetycznych gotowego rozwiązania. System ten wspierać ma wszystkie popularne style sieci neuronowych DNN, w tym: splotowe, rekurencyjne i w pełni połączone. Producent dodatkowo obiecuje, że wielkość sieci nie ma znaczenia. System jest niezwykle skalowalny i zapewni wystarczająco dużo mocy przetwarzania, by poradzić sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami. System oferuje, jak wspomniano, potężne możliwości przetwarzania równoległego, co zapewniać ma ogromną przepustowość, jak również minimalne, niezbędne opóźnienia. Platforma ta ma dobrze współpracować z popularnymi frameworkami AI oraz innym oprogramowaniem zarządzającym sieciami oraz procesem uczenia się, jak np. TensorFlow. Ma stanowić ważny krok w rozwoju technologii AI.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2