reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 04 maja 2018

TSMC planuje olbrzymie inwestycje w R&D

Lider rynku foundry zamierza przeznaczyć 13,5 mld USD na rozwój działalności badawczo-rozwojowej zajmującej się technologiami przyszłości.
Podana kwota jest jak na razie bardzo zgrubną estymacją, a środki mają być rozdysponowane w ciągu kilku lat – informuje Reuters. Realizacja projektów zależy też od tego, czy firma pozyska więcej terenów inwestycyjnych w parku naukowym Hsinchu na Tajwanie.

Hsinchu pełni rolę kwatery głównej TSMC, a także istotnego zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego, którego działalność skupia się na technologiach układów scalonych następnych generacji.

Jak podkreśla rzeczniczka TSMC, firma już teraz pracuje nad procesem 5 nm, a w przyszłości będzie przygotowywać technologię 3 nm i mniej. TSMC poinformowało też wcześniej, że jednym z głównych czynników wzrostu w najbliższych pięciu latach będą wysoko wydajne układy obliczeniowe do takich zastosowań, jak sztuczna inteligencja, koparki kryptowalut czy blockchain.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 20 2018 15:56 V10.1.0-1