reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 04 maja 2018

TSMC planuje olbrzymie inwestycje w R&D

Lider rynku foundry zamierza przeznaczyć 13,5 mld USD na rozwój działalności badawczo-rozwojowej zajmującej się technologiami przyszłości.
Podana kwota jest jak na razie bardzo zgrubną estymacją, a środki mają być rozdysponowane w ciągu kilku lat – informuje Reuters. Realizacja projektów zależy też od tego, czy firma pozyska więcej terenów inwestycyjnych w parku naukowym Hsinchu na Tajwanie.

Hsinchu pełni rolę kwatery głównej TSMC, a także istotnego zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego, którego działalność skupia się na technologiach układów scalonych następnych generacji.

Jak podkreśla rzeczniczka TSMC, firma już teraz pracuje nad procesem 5 nm, a w przyszłości będzie przygotowywać technologię 3 nm i mniej. TSMC poinformowało też wcześniej, że jednym z głównych czynników wzrostu w najbliższych pięciu latach będą wysoko wydajne układy obliczeniowe do takich zastosowań, jak sztuczna inteligencja, koparki kryptowalut czy blockchain.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2