reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 11 grudnia 2009

Kasy fiskalne dla prawników i lekarzy najwcześniej od 2011 roku.

Gazeta Prawna informuje, iż obecne przepisy o stosowaniu kas fiskalnych zostaną przedłużone na 2010 rok. Żadna nowa grupa podatników nie będzie musiała stosować urządzeń fiskalnych. Dopiero w kwietniu 2010 roku resort finansów przedstawi nowy projekt, który zmieni tę sytuację.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowego rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. W świetle zapisów dokumentu, żadna nowa grupa podatników nie zostanie objęta obowiązkiem stosowania kas fiskalnych, a co za tym idzie, lekarze i prawnicy nie zostaną objęci obowiązkiem ich stosowanie w roku 2010, tak jak się spodziewano wcześniej.

‘Niemal pół roku zajął nam proces legislacyjny zmiany ustawy o VAT. Nie było mowy, aby teraz wprowadzać poważniejsze modyfikacje w samym rozporządzeniu. Nie możemy zaskakiwać podatników’ mówi na łamach Gazety Prawnej Maciej Grabowski z Ministerstwa Finansów. Wstrzymanie się od objęcia obowiązkiem nowych grup zawodowych ma dać producentom kas czas na opracowanie ich wersji, dostosowanych do specyfiki branży.

‘Chcielibyśmy pod koniec I kwartału 2010 r. przedstawić projekt nowego rozporządzenia, które zawęzi zakres zwolnień ze stosowania kas. Chcemy objąć obowiązkiem stosowania tych urządzeń jak najszerszą grupę podatników’ kontynuuje Maciej Grabowski.

Źródło: Gazeta Prawna

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2