reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© demarco dreamstime.com Wiązki | 26 kwietnia 2018

Duński inwestor przejmuje Starz Group

NorthCapital Holding ApS przejał Starz Group, producenta wiązek do pojazdów specjalnego przeznaczenia, który w styczniu bieżącego roku złożył wniosek o upadłość.
NorthCapital Holding ApS to międzynarodowa firma inwestycyjna z siedzibą w Kopenhadze. NorthCapital przejął Starz Group, z siedzibą w niemieckim Großräschen, włączając w to zagraniczne spółki Starz w Europie, Afryce Północnej oraz w Chinach.

- Po intensywnych poszukiwaniach inwestorów w Niemczech i zagranicą, NorthCapital okazał się odpowiednim inwestorem dla Grupy Starz, który zachowa wszystkie lokalizacje. W związku z tym Grupa i jej pracownicy dostaną drugą szansę, na którą naprawdę zasługują – komentuje Bettina Schmudde, syndyk masy upadłościowej, radca prawny i wspólnik kancelarii White & Case.

Firmy zadecydowały, aby nie podawać warunków finansowych transakcji.

Starz produkuje wiązki kablowe do pojazdów specjalnego przeznaczenia, głównie dla branży budowlanej, rolniczej i leśnej oraz dla służb miejskich i straży pożarnej. Pod koniec stycznia 2018 roku Starz GmbH, zatrudniająca około 170 osób, złożyła wniosek o upadłość. Inne spółki grupy czyli, Starz Polska Sp. z.o.o., Mecsy s.a.r.l., Starz Wiring System Ltd. Co., Petri+Lehr GmbH, Weinbrenner GmbH and Lausitz Karosse GmbH tylko pośrednio odczuwały skutki postępowania. Starz Group zatrudnia około 720 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1