reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2018

Nidec ogłasza przejęcia

Japoński Nidec poinformował, że przejmie 100% udziałów w firmie Genmark Automation oraz Embraco, biznes kompresorów należący do Whirlpool Corporation.

- Nidec aktywnie rozwija nowe platformy wzrostu, ze szczególnym naciskiem na takie obszary, jak AGD i przemysł. W ramach tej strategii, Nidec zadecydował o kolejnej akwizycji w branży AGD – informuje firma w komunikacie. Innym elementem tej strategii jest nowy dział, Nidec Global Appliance Division, składający się z:
  • Nidec Sole Motor Corporation S.R.L (poprzednio biznes silników do sprzętu domowego Appliances Components Companies S.p.A, przejęty w styczniu 2010 roku),
  • działu AGD Nidec Motor Corporation (poprzednio biznes silników Emerson Electric, przejęty w sierpniu 2010 roku),
  • Nidec Motor Corporation Romania (poprzednio ANA IMEP S.A., przejęte w maju 2016 roku),
  • Nidec Global Appliance Compressors (poprzednio Secop Group, przejęte w lipcu 2017 roku).
Do momentu przejęcia Secop, Nidec koncentrował się na produkcji i sprzedaży takich komponentów, jak silniki do pralek, suszarek i zmywarek. Dzięki dołączeniu Secop, firma dodała do portfolio kompresory, co pozwoliło spółce wejść w perspektywiczny sektor kompresorów do chłodziarek (roczny popyt szacowany jest na 170 mln sztuk). Przejęcie Embraco wzmocni pozycję Nidec w tej branży oraz umożliwi ekspansję na kolejnych rynkach. Nidec kupuje Embraco za 1 080 mln USD. Finalizacja transakcji planowana jest na pierwszą połowę roku fiskalnego 2019. Również dzisiaj, Nidec ogłosił przejęcie amerykańskiej firmy Genmark Automation. Akwizycja odbędzie się poprzez Genmark Sub Corporation, spółkę celową powołaną przez Genmark na potrzeby tej transakcji. Wartość przejęcia nie została podana do wiadomości publicznej. Finalizacja planowana jest na maj 2018 roku. Nidec Sankyo to producent i dostawca robotów używanych przy produkcji półprzewodników i wyświetlaczy. Genmark natomiast rozwija, produkuje i sprzedaje roboty do obsługi wafli krzemowych oraz sprzęt pomocniczy. Przejęcie Genmark wzmocni portfolio oraz globalną sieć sprzedaży Nidec Sankyo, które zamierza rozwijać się w sektorze produkcji półprzewodników.
reklama
reklama
October 05 2022 12:09 V20.8.44-1