reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2018

WB podpisało umowę offsetową w Malezji

18 kwietnia br. reprezentująca Grupę WB spółka WBE Technologies podpisała z Ministerstwem Obrony Malezji oraz lokalnym producentem DRB-HICOM Defence Technologies Sdn. Bhd (DEFTECH) umowę offsetową dotyczącą współpracy w zakresie transferu technologii.
Uroczyste podpisanie umowy zwieńczyło obecność GRUPY WB na prestiżowych targach Defence Services Asia 2018, które odbywają się w dniach 16-19 kwietnia w Kuala Lumpur.

Umowa zakłada lokalne tworzenie i rozwój systemów ILS (Integrated Logistic Support) oraz MRO (Maintenance, Repair and Operations) oraz rozwój projektów i technologii bezzałogowych systemów powietrznych UAV w oparciu o własne rozwiązania, przekazywane na rzecz technologicznych partnerów malezyjskich.

- Malezja to rynek niezwykle atrakcyjny i chłonny w kontekście innowacyjnych technologii i rozwiązań dla sektora obronnego – powiedział prezes WBE Technologies, Piotr Szymczak. – Podpisanie umowy to nie tylko dostarczenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań GRUPY WB dla malezyjskiej armii, ale i dalszy rozwój polskiego eksportu krajowego zakresie sprzętu wojskowego i stworzenie odpowiednich warunków dla sektorowej współpracy przemysłowo – technicznej w ramach współpracy między naszymi krajami.

- Jako przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego bardzo się cieszymy, że polskie technologie obronne, zyskują renomę i uznanie w świecie. Podpisana dzisiaj przez nas umowa jest kolejnym przykładem, że długoletnia i przemyślana strategia rozwoju w połączeniu ze współpracą z partnerami na lokalnym rynku, przynosi wymierne i korzystne efekty zarówno z punktu widzenia polskiej gospodarki jak i gospodarek naszych zagranicznych partnerów – podkreślił po podpisaniu umowy prezes GRUPY WB Piotr Wojciechowski.

WB ELECTRONICS działa na rynku malezyjskim od blisko 10 lat oferując autorskie rozwiązania w zakresie systemów łączności wewnętrznej (system FONET) oraz zewnętrznej (radiostacja osobista 35010 RADMOR). Systemy te znajdują się na oficjalnej liście uzbrojenia i wyposażenia Armii Malezyjskiej i są wdrażane do najnowszego wyposażenia armii malezyjskiej. w ramach programu AV8 Gempita. Program zakłada produkcję, wyposażenie oraz wdrożenie do eksploatacji 257 pojazdów typu KTO w 12 wariantach wykonawczych, przeznaczonych głównie na użytek oddziałów pancernych oraz piechoty zmotoryzowanej. Systemy GRUPY WB montowane są we wszystkich wariantach pojazdu.

- Mimo silnej konkurencji spółek europejskich, GRUPA WB zdobyła sobie mocną pozycję na lokalnym rynku i posiada w Kuala Lumpur własne przedstawicielstwo. WBE Technologies zajmuje się naprawami gwarancyjnymi, dostawami części zamiennych oraz systemów ILS. Spółka GRUPY WB podejmuje również szeroko zakrojone działania marketingowe i sprzedażowe i od lat działa na rzecz modernizacji malezyjskiego sektora obronnego jako ważny technologiczny partner lokalnych sił zbrojnych – czytamy w komunikacie WB.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1