reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2009

Brak chętnych do pracy w Flextronics na Węgrzech

Jak niedawno informowaliśmy, w efekcie wzrostu zamówień, Flextronics zamierza zatrudnić 900 nowych pracowników w Zalaegerszeg na Węgrzech. Jednak chętnych do pracy brak.
Budapest Times zamieszcza dziś artykuł, w którym informuje o problemach Flextronics w znalezieniu odpowiedniej ilości chętnych do pracy. Według CFO zakładu, Márka Hetényi, Flextronics za pośrednictwem agencji pracy dotarł do 1.400 zarejestrowanych bezrobotnych, lecz jedynie 249 spośród nich zjawiło się na spotkaniu rekrutacyjnym. Co więcej, przynieśli oni ze sobą całkowicie niewypełnione kwestionariusze pracy, manifestując tym samym brak chęci do podjęcia pracy. W efekcie, Flextronics zaproponował pracę jedynie 50 osobom.

Hetényi zauważa również, iż pomimo faktu poszukiwania jedynie pracowników kontraktowych, nie spodziewa się jakichkolwiek zwolnień po okresie świątecznym, jako że firma rozpoczyna nowy kontrakt produkcyjny dla producenta komórek z Europy Zachodniej. Co więcej, również rynek lokalny wykazuje oznaki ożywienia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2