reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 kwietnia 2018

Nord Electronics Solutions inwestuje w produkcję

Wrocławski EMS przeprowadził się niedawno do nowej, większej siedziby i zainwestował w rozwój mocy produkcyjnych, mocno stawiając przy okazji na poprawę jakości.

– Dziewięć miesięcy temu przeprowadziliśmy się do nowego budynku o powierzchni 1000 m kw., z czego 250 m kw. jest przeznaczonych na biura, a reszta – na produkcję. Po poprzedniej rozbudowie, zakończonej w 2013 roku, dysponowaliśmy 400 m kw. Jednak w ciągu ostatnich lat firma szybko się rozwijała i potrzebowaliśmy większego obiektu, stąd decyzja o wynajęciu czegoś nowego – opowiada Michał Łuckiewicz, manager ds. kluczowych klientów i współwłaściciel firmy. Jednocześnie z przeprowadzką wrocławski EMS zainwestował w rozbudowę parku maszynowego. W nowym budynku stanęła druga, kompletna linia do montażu SMT. Firma kupiła też automat AOI 3D, który obsługuje obydwie linie montażowe. Znacznie zwiększono również liczbę stanowisk do montażu THT, z 6 do 20, przy czym pięć przeznaczonych jest wyłącznie do montażu obudów. Cały proces instalacji i wdrażania nowych urządzeń zakończył się trzy miesiące temu. Oto lista zakupionych urządzeń:
  • sitodrukarka, Speedprint SP710avi (drukarka szablonowa SP710avi jest wyposażona w urządzenie automatycznego dozowania: podwójna strzykawka, Advanced Dispense unit (ADu), pozwala na wyeliminowanie dodatkowych nakładów kapitałowych poprzez zintegrowanie tej funkcjonalności z drukarką,
  • automat pick&place, S20, japońskiej firmy i-PULSE (grupa Yamaha) o wydajności 45000 cph według IPC 9850,
  • piec rozpływowy, HOTFLOW 3/20e, firmy ERSA,
  • kontrola AOI, PEMTRON, EAGLE 8800 – Automatyczny System Kontroli optycznej 3D - 3D AOI EAGLE 4MP 8 dokonuje inspekcji płytek PCB w 100% w technologii 2D i 3D.
Nord Electronics Solutions zadbał też o odpowiednie zarządzanie produkcją, inwestując w nowe oprogramowanie i wdrażając system traceability. Nad poprawnością procesów czuwa także niedawno zatrudniony technolog produkcji, odpowiedzialny m.in. za prowadzenie dokumentacji produkcyjnej. Nord znacznie zwiększył zatrudnienie. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pracowników wzrosła z 10 do 32, a jak informuje Michał Łuckiewicz, planowane są kolejne rekrutacje. Zmienił się także zasięg działalności firmy. – Kilka lat temu obsługiwaliśmy niemal wyłącznie klientów z Polski. Obecnie ponad 30% naszych przychodów generowanych jest przez zleceniodawców zagranicznych, głównie z Wielkiej Brytanii, Holandii i Danii – wyjaśnia Łuckiewicz. Nord zamierza dalej rozwijać się poza Polską i, oprócz wymienionych krajów, prowadzi rozmowy ze skandynawskimi firmami, głównie ze Szwecji i Finlandii. Łuckiewicz zauważa też, że dla krajowych firm częściej realizowane są tylko usługi montażu, podczas gdy klienci zagraniczni wymagają zazwyczaj szerszego wachlarzu usług. Firma ma sporo dalekosiężnych planów, ale aktualnie zamierza skupić się na udoskonalaniu swoich usług. – Chcemy jeszcze bardziej ulepszyć cały proces produkcyjny, podnosząc jakość oferowanych usług. W tym celu m.in. zamierzamy zatrudnić kolejnych specjalistów technologii produkcji. Kolejne zadanie to certyfikacja środowiskowa ISO, mamy już 9001, czas na 14001 – mówi Michał Łuckiewicz. Michał Łuckiewicz, © Nord Electronics Solutions
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-2