reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 09 grudnia 2009

Dyrektor polskiego oddziału Dell o sprzedaży zakładu w Łodzi

Prezentujemy fragmenty wywiadu, jaki przeprowadził portal Interia.pl z Maciejem Filipkowskim, dyrektorem generalnym polskiego oddziału firmy Dell.
INTERIA.PL: Czy przekazanie produkcji łódzkiej fabryki Dell w ręce tajwańskiej firmy Foxconn oznacza zwolnienia?
Maciej Filipkowski: Obecni pracownicy firmy Dell w Łodzi zachowają swoje miejsca pracy i stanowiska, po przejęciu zrządzania zakładem przez firmę Foxconn. Pozwoli to na utrzymanie poziomu zatrudnienia w regionie.

INTERIA.PL: Co spowodowało, że Dell podjął taką decyzję?
Maciej Filipkowski: Przez ostatnie 18-24 miesięcy podjęliśmy szereg decyzji w celu uproszczenia działalności, podniesienia wydajności i zwiększenia konkurencyjności Dell w dłuższej perspektywie czasowej. Ta decyzja pozwala nam na utrzymanie tempa zmian i jednocześnie umożliwia nam zaspokajanie potrzeb klientów. Chodzi nam o podniesienie wartości oferowanych rozwiązań poprzez uproszczenie globalnych procesów operacyjnych oraz poprawienie ich efektywności. Naszą intencją jest również maksymalne wykorzystanie możliwości i wiedzy Foxconn, aby dzięki temu móc skierować nasze zasoby do innych obszarów w ramach globalnego łańcucha dostaw.

[…]

INTERIA.PL: Czy Dell planuje dalsze inwestycje w naszym kraju - czy może w dobie kryzysu myśli się wyłącznie o cięciach budżetowych?
Maciej Filipkowski: Tak jak w wielu innych firmach jednym z naszych priorytetów jest optymalizacja kosztów i procesów, o czym mówił Michael Dell mniej więcej półtora roku temu. Z jednej strony będziemy starali się rozwijać naszą ofertę w kierunku rozwiązań i usług z drugiej będziemy starali się upraszczać procesy i obniżać koszty. Oba te trendy są zjawiskami ciągłymi, a nie jednorazowym ćwiczeniem. Na bazie naszych analiz będziemy na bieżąco podejmować decyzje na temat dalszego rozwoju firmy.


Źródło: Interia.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1