reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Xiaomi Przemysł elektroniczny | 10 kwietnia 2018

Xiaomi rozwija bazę produkcyjną w Indiach

Chiński producent smartfonów może przyciągnąć do Indii inwestycje sięgające nawet 2,5 mld USD przyczynić się do utworzenia 50 tys. miejsc pracy.
Xiaomi otworzył trzy nowe fabryki smartfonów w Indiach, a także rozpoczyna produkcję tych urządzeń w zakładzie zajmującym się dotychczas wytwarzaniem tylko przenośnych ładowarek (w partnerstwie z firmą Hipad Technology). Xiaomi i Foxconn będą także wspólnie tworzyć nowy zakład zajmujący się montażem SMT w stanie Tamil Nandu.

Xiaomi ma już zatem sześć fabryk smartfonów w Indiach i firma podkreśla, że 95% tych urządzeń sprzedawanych w Indiach jest produkowanych w kraju.

W poniedziałek w New Delhi odbyło się spotkanie 50 globalnych dostawców Xiaomi. Gdyby owi dostawcy zdecydowali się na uruchomienie działalności w Indiach, kluczowym dla Xiaomi rynku, kwota inwestycji w tym kraju mogłaby sięgnąć 2,5 mld USD, a liczba nowych etatów – 50 tys.

Xiaomi jest obecny na rynku indyjskim zaledwie od 2014 roku i chińskiej firmie udało się już zepchnąć tam z pozycji lidera Samsunga.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2