reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 09 kwietnia 2018

ABB zainwestuje 100 mln EUR w Austrii

ABB utworzy w Eggelsbergu nowoczesne centrum innowacji i szkoleń, dzięki któremu powstanie 1000 nowych etatów dla wykwalifikowanych pracowników.
Rok po ogłoszeniu akwizycji firmy B&R (Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik GmbH), ABB ogłosiło, że zainwestuje w Austrii 100 mln EUR w budowę najnowocześniejszego centrum innowacji i szkoleń w Eggelsbergu, gdzie B+R ma siedzibę. Będzie to największa inwestycja ABB w automatykę przemysłową w 130-letniej historii firmy, czego efektem ma być utworzenie około 1000 etatów dla wykwalifikowanych pracowników zajmujących się nowymi technologiami.

W nowym kampusie opracowywane będą technologie dla fabryki przyszłości, opierające się na platformie ABB Ability, dzięki której produkcja odbywa się autonomicznie za pośrednictwem inteligentnych maszyn i robotów podłączonych do chmury. Inwestycja ta wpisuje się w strategię Next Level ogłoszoną przez ABB w 2014 roku, która definiuje innowacje jako główną siłę napędową rentownego wzrostu. Firma każdego roku inwestuje 1,4 miliarda dolarów w obszar badań i rozwoju, w którym zatrudnia około 30 000 pracowników. Należąca do ABB spółka B&R zatrudnia ponad 1000 pracowników odpowiedzialnych za prace badawczo-rozwojowe i tworzenie aplikacji.

Kampus zajmie obszar 35 000 m. Oprócz najnowocześniejszych laboratoriów badawczo-rozwojowych, które opracują i przetestują nowe technologie automatyzacji – od systemów sterowania przemysłowego po uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję – powstanie również Akademia Automatyzacji. Jej rolą będzie szkolenie i edukacja klientów, partnerów, a także pracowników w obszarze technologii rozwijanych w kampusie. Budowa ma potrwać do 2020 roku. Po jej zakończeniu jednostka w Eggelsbergu będzie jednym z największych centrów badawczo-rozwojowych ABB.

ABB przejęła B&R w lipcu ubiegłego roku, wówczas największego na świecie niezależnego dostawcę rozwiązań opartych na produktach i oprogramowaniu otwartych architektur dla automatyzacji maszyn i fabryk. Obecnie biznes B&R jest zintegrowany z dywizją Automatyki Przemysłowej ABB.

– Spółka B&R miała doskonały start w ramach Grupy ABB. Jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia naszego celu zwiększenia przychodów do poziomu ponad 1 miliarda dolarów – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer na konferencji prasowej w Linz, która odbyła się z udziałem austriackiego kanclerza Sebastiana Kurza. – Ta inwestycja jeszcze bardziej wzmocni i rozwinie to, na czym opieramy naszą strategię i sukces, czyli innowacje oraz ludzi. Oprócz nowych możliwości badawczych i rozwojowych, rozszerzymy kompetencje Akademii Automatyzacji B&R, oferując klientom, partnerom i pracownikom unikalne na skalę światową programy edukacyjne i szkoleniowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2