reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 kwietnia 2018

VIGO System – rekordowy początek roku

Spółka z Ożarowa Mazowieckiego zwiększyła w I kw. 2018 r. sprzedaż aż o 44% r/r, wypracowując 9,06 mln zł przychodów. To najlepszy kwartalny wynik w dotychczasowej historii VIGO System.
Giełdowa spółka odnotowała wzrost w każdym z kluczowych segmentów produktów: przemysłowym, aplikacjach bezpieczeństwa transportu oraz produktach dla sektora obronnego.

- Konsekwentna, wytężona praca nad promocją naszych unikalnych produktów, zacieśnianiem relacji z klientami i poszerzaniem bazy odbiorców przynosi zakładane, satysfakcjonujące efekty. Na skokowy wzrost sprzedaży w I kw. 2018 r. złożyły się zarówno większe zamówienia od współpracujących z nami od lat kontrahentów, których produkty sprzedają się coraz lepiej, jak i zlecenia od nowo pozyskanych klientów m.in. z Dalekiego Wschodu. Wypracowane w I kw. 2018 r. wyniki stanowią dobry prognostyk dla wyników sprzedaży w kolejnych okresach. Mamy potencjał, by dalej zwiększać sprzedaż, niezmiennie jesteśmy przekonani, że 2018 r. zakończymy z dwucyfrowym wzrostem przychodów, do poziomu 40 mln zł – ocenia Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Za ponad połowę wypracowanych w I kw. 2018 r. przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego. Motorem wzrostu sprzedaży w tym segmencie były detektory wykorzystywane w urządzeniach do analizy gazów, przy kontroli pracy laserów czy w przemyśle półprzewodnikowym. – Siłą segmentu przemysłowego jest zdywersyfikowane grono rosnących w siłę średniej wielkości odbiorców. Ścisła współpraca technologiczna z firmami przemysłowymi, zacieśnianie relacji biznesowych, zmiana roli VIGO System ze sprzedawcy samych detektorów na dostawcę zintegrowanych modułów detekcyjnych, przekłada się na stabilny, dynamiczny wzrost sprzedaży – komentuje Adam Piotrowski.

Na drugim miejscu największych kontrahentów, pod względem wielkości obrotów w I kw. 2018 r., uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu, wykorzystywanych m.in. w kolejach szybkich prędkości. Sprzedaż w tym segmencie wygenerowała ponad 20% całkowitych obrotów spółki w minionym okresie.

Najniższe miejsce na podium w sprzedażowym rankingu VIGO System zajęły w I kw. detektory sprzedawane firmom z branży zbrojeniowej, w tym francuskiej firmie Zodiac Aerotechnics, która w grudniu 2017 r. zamówiła w spółce detektory wykorzystywane dla produkcji inteligentnej amunicji o wartości około 3,9 mln zł. Zgodnie z umową dostawy w ramach kontaktu mają zostać zrealizowane do połowy maja br. – Realizacja zlecenia od francuskiego kontrahenta przebiega zgodnie z planem, nie ma zagrożeń dla jego terminowego wykonania. W I kw. rozliczyliśmy ok. 25% realizowanego zamówienia – informuje prezes giełdowej spółki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2